خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۶ ساعت ۱۹:۴۱:۵۹

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای ایمان صدیقی، دانشجوی زندانی

اعتصاب غذای ایمان صدیقی، دانشجوی زندانی

خبرگزاری هرانا – ایمان صدیقی، دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل که در روز ۱ اسفند توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بابل دستگیر و به زندان متی کلا منتقل شد، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش دانشجونیوز، ایمان صدیقی به مدت ۵ روز است که در زندان متی کلا دست به اعتصاب غذا زده است.

گفته می شود که علت اعتصاب غذای ایمان صدیقی عدم رسیدگی نهادهای امنیتی و قضائی به پرونده این فعال دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل می‌باشد.

گفتنی است اکبرزاده معاون دادستان بابل و شکری رئیس اداره اطلاعات بابل وی را تهدید کرده‌اند که در صورتی که اعتصاب غذای خود را پایان ندهد ۵ ماه از حبسش که از سوی دادگستری شهرستان بابل مورد آزادی مشروط واقع شده بود را به اجرا خواهند گذاشت.

این در حالیست که که در روزهای اخیر ایمان صدیقی از انفرادی زندان متی کلا به انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچویی) منتقل شده است.

ایمان صدیقی عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت پیش از رفتن به زندان اداره اطلاعات ساری اعلام کرد در صورت انتقال وی به زندان اداره اطلاعات ساری دست به اعتصاب غذای خشک خواهد زد. خانواده ایمان صدیقی اعلام کرده که “از زمانی که فرزندمان را به زندان اداره اطلاعات ساری منتقل کردند تا کنون هیچ تماسی از سوی خود و یا مسئولین امنیتی مبنی بر خبر صحت سلامتی وی با ما گرفته نشده است.”

ایمان صدیقی دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حوادث ۱ اسفند بابل توسط نهادهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شد.

شایان ذکر است که این عضو ستاد مهدی کروبی در بابل در تاریخ ۲۸ خرداد ۸۸ توسط اداره اطلاعات بابل دستگیر شد و مدت یک ماهه حبس خود را در زندان اداره اطلاعات ساری و زندان متی کلای بابل سپری کرد. صدیقی از سوی شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود که در دادگاه تجدید نظر تنها محرومیت از تحصیل به یک سال کاهش یافت.

وی در اسفند ۸۸ برای گذراندن دوران محکومیت ۱۰ ماهه خود بازداشت و راهی زندان متی کلا شد. ایمان صدیقی در تیر ماه سال جاری پس از گذراندن ۵ ماه از دوران حبس خود از سوی دادگستری بابل آزادی مشروط دریافت نمود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید