خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۶ ساعت ۱۲:۵۳:۰۹

    خانه  > کارگران  >  تجمع اعتراضی کارگران در شیراز، همزمان با سفر احمدی‌نژاد

تجمع اعتراضی کارگران در شیراز، همزمان با سفر احمدی‌نژاد

خبرگزاری هرانا – همزمان با سفر محمود احمدی نژاد به شیراز، کارگران مجتمع صنعتی گوشت صبح امروز مقابل استانداری فارس تجمع کردند.

سایت صبح امید، نزدیک به اصلاح طلبان شیراز، گزارش داده که کارگران مجتمع صنعتی گوشت در نزدیکی تالار سخنرانی احمدی نژاد با در دست داشتن پلاکاردها تجمع کرده بودند که نیروهای امنیتی آنها را مجبور به ترک محل کردند.

بر اساس این گزارش، ۱۰۷ نفر از کارگران مجتمع صنعتی گوشت فارس در حالی از اسفند ۱۳۸۸ از کار اخراج شده‌اند که تاکنون حق سنوات آن‌ها پرداخت نشده و بازنشستگی‌شان نیز برقرار نشده است. مطالبات فعلی این کارگران بیش از ۲۷ میلیارد ریال است.

پس از آغاز به کار دولت احمدی ن‍ژاد از سال ۱۳۸۴ صنایع متعددی در استان فارس دچار مشکل شده‏اند و امنیت شغلی تعداد زیادی از کارگران در معرض خطر قرار گرفته، به گونه‏ای که در سومین سفر استانی احمدی ن‍ژاد به شیراز، کارگران صنایع بحرانی فارس تنها میزبانان او در ورزشگاه حافظیه بودند که با در دست داشتن پلاکاردهایی همچون “ما همچنان گرسنه‏ایم” و “ما کارگران را به سرمایه داران خون آشام فروخته‏اند” به استقبال او رفته بودند.

احمدی نژاد هم در پاسخ به فریادهای کارگران گفت: “وزرای صنایع و ارتباطات باید مشکلات شما را حل و به این مشکلات رسیدگی کنند، در صورتی که این اتفاق نیفتد آن دو را تحویل شما می‌دهم که هر کاری که خواستید با آن‌ها بکنید!”

احمدی نژاد امروز برای افتتاح چند طرح صنعتی و شرکت در همایش صنعت و معدن به شیراز سفر کرده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید