خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احضار رضا کریمزاده، فعال دانشجویی به ستاد خبری اداره اطلاعات

احضار رضا کریمزاده، فعال دانشجویی به ستاد خبری اداره اطلاعات

خبرگزاری هرانا – در ادامه فشارها بر فعالین دانشجویی سراسر کشور، رضا کریمزاده از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشگاه آزاد شهرکرد به ستاد خبری اداره اطلاعات احضار شد.

به گزارش دانشجو نیوز، این دانشجوی ساکن شهرکرد که در رشته ی مهندسی عمران دانشگاه ازاد تحصیل می کند در روز پانزده اسفند در بدو ورود به دانشگاه، توسط حراست دانشگاه مطلع گردید که باید به ستاد خبری اداره اطلاعات شهرکرد مراجعه کند.

رضا کریمزاده بمدت هفت ساعت در ستاد خبری اطلاعات با توهین و تهدید بسیار مورد بازجویی قرار گرفت، بطوریکه به گفته ی اطرافیانش پس از خروج از این مکان شرایط روحی مساعدی نداشت.

اداره اطلاعات اتهام وی را “تشکیل شورای احیای انجمن اسلامی دانشجویان شهرکرد ” اعلام نمود و پس از اخذ تعهد کتبی مبنی بر این که هیچگونه فعالیت سیاسی انجام ندهد و ارتباطش با فعالین سیاسی را نیز قطع کند، وی را آزاد نمود.

این فشارها بر در حالی اتفاق می افتد که بیش از هشتاد دانشجو در روزهای اخیر توسط حکومت ایران بازداشت شده اند و بنظر می رسد جمهوری اسلامی برای اینکه تعداد دانشجویان بازداشتی بیشتر نگردد، برخی از این دانشجویان را پس از احضار به نهادهای امنیتی و اخذ تعهد کتبی آزاد می نماید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید