خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تداوم بازداشت فرزانه نجار‌نژاد علیرغم آزادی دو تن از فعالین دانشجویی مشهد

هرانا؛ تداوم بازداشت فرزانه نجار‌نژاد علیرغم آزادی دو تن از فعالین دانشجویی مشهد

خبرگزاری هرانا – علی رغم آزادی دو تن از فعالین دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد، فرزانه نجارنژاد، دیگر فعال دانشجویی این دانشگاه، پس از گذشت بیست روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشتگاه ادارهٔ اطلاعات شهر مشهد، زندانی ست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، فرزانه نجارنژاد که ۲۵ بهمن ماه در خانه پدری‌اش، توسط ماموران اداره اطلاعات شهر مشهد بازداشت شد، به‌دستور حیدری، بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب شهر مشهد، هم چنان در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر مشهد زندانی است.

گفته می‌شود بازپرس حیدری پس از ۲۲ خرداد ۱۳۸۸، در مشهد بسیار فعال شده و رسیدگی قضایی به بسیاری از پرونده ‌های سیاسی، به او سپرده می‌‌شود.

از این جمله می‌‌توان به صدور دستور بازداشت محمدرضا جلایی‌پور، صدرا میردامادی، هاشم خواستار، دانشجویان دانشگاه آزاد واحد مشهد در دی ماه ۱۳۸۸ و نیز مردم حاضر در تجمع‌های پس از ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ در شهر مشهد اشاره کرد.

در این راستا، پرونده همه دستگیرشدگان سیاسی در روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، به وی سپرده شده است.

شایان ذکر است که دو تن دیگر از فعالان دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد به نام های حسین احمدنژاد و علی رزاقی، که در روز ۲۵ بهمن ماه بازداشده شده بودند، به ترتیب در ۱۳ و ۱۴ اسفندماه به قید وثیقه از زندان آزاد شدند. مبلغ وثیقه علی رزاقی ۲۰۰ میلیون ذکر است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید