خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۵ ساعت ۱۳:۴۳:۳۴

    خانه  > اقلیت های دینی  >  محاکمه ده درویش گنابادی به‌طور هم‌زمان

محاکمه ده درویش گنابادی به‌طور هم‌زمان

خبرگزاری هرانا – روز شنبه، ده درویش گنابادی به‌طور همزمان در بروجرد محاکمه شدند. یکی از وکلای دراویش بعد از اتمام دادگاه، از اعلام وقت دادگاه برای رسیدگی به اتهامات دیگر دراویش در آینده خبر داده است. در همین حال برای ۱۸۹ درویش احضاریه صادر شده است.

بر اساس گزارش سایت مجذوبان نور، ۱۰ درویش گنابادی روز ۱۴ اسفند ۱۳۸۹، به‌طور هم‌زمان، در یک دادگاه در شهر بروجرد محاکمه شدند.

مریم مشفق یکی از پنج وکیل دراویش گنابادی، بعد از اتمام جلسه دادگاه اعلام کرد: “این دادگاه از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۴ بعدازظهر طول کشید. از ۱۰ متهم ردیف اول بازجویی شد. ما هم دفاعیات‌مان را مطرح کردیم و دادرسی انجام شد.”

پیش‌تر نمایندگان دراویش گنابادی از محاکمه ۱۸۹ تن از این درویشان به‌شکل هم‌زمان خبر داده بودند. خبری که از سوی رییس دادگستری بروجرد تکذیب شد.

در همین حال محمد صادق اکبری، رییس دادگستری بروجرد، محاکمه دسته‌جمعی دراویش را تکذیب کرده و گفته است: “به‌دنبال تخریب حسینیه دراویش در بروجرد برخی از دراویش دستگیر شدند. این متهمان با وکلایشان در مجموع حدود ۱۵ نفر هستند. اکنون کار رسیدگی به جرایم این افراد با حضور وکلای آن‌ها در حال انجام است.”

رییس دادگستری بروجرد، شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹، اتهام دراویش گنابادی را “اخلال در نظم عمومی”، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین” دانسته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید