خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۴ ساعت ۱۸:۴۷:۰۸

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ پدر مهسا امرآبادی: او توسط سپاه بازداشت شده و اکنون نیز در بند سپاه اوین است

هرانا؛ پدر مهسا امرآبادی: او توسط سپاه بازداشت شده و اکنون نیز در بند سپاه اوین است

خبرگزاری هرانا – مهسا امرآبادی، روز سه شنبه دهم اسفند ماه به همراه فریدون صیدی، در خیابان توسط ارگان اطلاعاتی سپاه پاسداران بازداشت شده است.

پدر و مادر این فعال مدنی که ساکن رشت می باشند، علی رغم اینکه برای پیگیری وضعیت فرزندشان به تهران طی مسیر کرده اند، صبح امروز با مراجعه به زندان اوین قادر به دریافت پاسخ مشخصی از سوی مسئولان نشده اند.

مادر مهسا امرآبادی عصر امروز با اعلام این خبر به گزارشگر “هرانا” گفت که به دلیل ازدحام بیش از حد در جلوی زندان اوین ما موفق به دیدن مسئولان در خصوص پیگیری وضعیتش نشده ایم و از وی بی خبریم.

هم چنین جواد امرآبادی، پدر مهسا امرآبادی نیز در مصاحبه با گزارشگر هرانا ضمن تاکید بر اینکه مهسا امرآبادی از سوی “سپاه پاسداران” بازداشت شده است گفت: “به نظر می آید که وی در اتومبیلش و به سمت خانه در حرکت بوده که بازداشتش کردند و حتی اتومبیل وی را ضبط کرده اند و هم اکنون در پارکینگ زندان اوین است؛ اما نمی دانیم در چه خیابانی و به چه نحوی بازداشت شده است.”

وی افزود: “یکی از دوستان ما به نام فریدون صیدی نیز در ماشین بوده که وی را نیز بازداشت کرده اند.”

گویا مسئولان امنیتی پس از بازداشت به منزل مهسا امرآبادی مراجعه کردند و برخی وسایل شخصی وی را نیز ضبط کردند.

این در حالیست که خانم امرآبادی از زمان بازداشت تاکنون تنها موفق به برقراری یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده ی خود شده است که ضمن تاکید بر سلامتی اش و عدم نگرانی خانواده نسبت به وضعیتش، از انتقال خود به زندان اوین و بند سپاه(۲ الف) خبر داده است.

آقای امرآبادی تاکید کرد که مسعود باستانی(همسر مهسا امرآبادی) که در زندان رجایی شهر کرج محبوس است، به شدت نگران وضعیت وی است.

جواد امرآبادی در پایان با اشاره به اینکه در تمامی دنیا خبرنگاران آزادند و حقایق را بازگو می کنند، گفت: “یک خبرنگار کاره ای نیست که بازداشتش کنند؛ به نظر من جامعه ی حقوق بشر و سازمان ملل باید پیگیر این قضایا شود و ببینند که در این زندان ها چه می گذرد چرا که اکنون در شرایطی هستیم که همه در زندان اند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید