خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بازداشت ۴ دانشجوی دانشگاه تبریز درجریان تجمعات ۱۰ اسفند

بازداشت ۴ دانشجوی دانشگاه تبریز درجریان تجمعات ۱۰ اسفند

خبرگزاری هرانا – در پی فراخوان مخالفان حکومت ایران برای اعتراض به حصر و بازداشت موسوی و کروبی و همسرانشان، روز گذشته در شهر تبریز هم ناآرامی‌هایی گزارش شده که منجر به بازداشت ۴ دانشجوی دانشگاه تبریز شده است.

به گزارش دانشجونیوز، عصر دیروز در جریان تجمعات پراکنده شهر تبریز ۴ تن از دانشجویان دانشگاه تبریز با یورش نیروهای امنیتی و لباس شاخصی بازداشت و به نقاط نامعلومی منتقل شده‌اند.

بنابر این گزارش، با وجود فضای بسیار سنگین امنیتی حاکم بر مناطق مرکزی شهر تبریز و به خصوص حوالی دانشگاه تبریز تعداد کثیری از دانشجویان با همراهی قشرهای مختلف مردمی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در مسیر چهارراه آبرسان به سمت فلکه دانشگاه نمودند که در‌‌ همان دقایق اولیه تشکیل تجمع با یورش نیروهای امنیتی و لباس شخصی مواجه شدنده‌اند.

گفته می شود، نیروهایی امنیتی و لباس شخصی قصد بازداشت دانشجویان بیشتری داشته‌اند که با ممانعت مردم ایجاد شده به طوری که این دانشجویان با کمک مردم موافق به فرار از دست این نیرو‌ها شده‌اند.

شایان ذکر است، در جریان تجمعات دیروز شهر تبریز، لباس شخصی‌ها بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای اقدام به ضرب وشتم معترضان و حتی عابرین پیاده نموده‌اند.

برخی از شهرهای ایران روز گذشته میزبان اعتراضات مخالفان بوده است بعضی از مناطق مهم تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، رشت و تبریز از آن جمله بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید