خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۰ ساعت ۲۰:۱۹:۱۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تجمعات پراکنده در چندین شهر کشور و بازداشت ده‌ها تن از شهروندان

تجمعات پراکنده در چندین شهر کشور و بازداشت ده‌ها تن از شهروندان

خبرگزاری هرانا – همزمان با تجمعات اعتراضی پراکنده در تهران، معترضان در برخی شهرهای کشور نظیر مشهد، رشت، شیراز، تبریز و اسلام شهر نیز به خیابان‌ها آمده که در پی این اعتراضات ده‌ها تن از شهروندان بازداشت شده‌اند.

بر همین اساس با توجه به اینکه از ساعت ده صبح روز دهم اسفندماه و همزمان با انتشار فراخوانهایی برای اعتراض در مشهد، هزاران نیروی انتظامی و لباس شخصی در نقاط مختلف این شهر استقرار یافته بودند، شهروندان معترض در اطراف پارک ملت و دانشگاه فردوسی در مجاورت میدان آزادی و هم چنین خیابان احمدآباد محدوده سه راه راهنمایی مشهد در پیاده رو‌ها تجمع نمودند.

به گزارش جرس، عموما در این تجمعات به علت فضای به شدت امنیتی شعاری سر داده نشده است. این در حالیست که نیروهای انتظامی و یگان ویژه در بعضی موارد به جمع‌های آرام مردم به منظور پراکنده کردن جمعیت حمله ور شدند.

هم چنین شاهدان عینی از بازداشت دست کم ده نفر از عابران و مردم مشهد در خیابان احمد آباد محدوده سه راه راهنمایی توسط نیروهای یگان ویژه که به خودروهای ون در کوچه‌های خیابان راهنمایی منتقل شدند، خبر داده‌اند.

گفتنی است در موارد پیشین اعتراضات مردمی در مشهد، همه بازداشتی‌ها در ابتدا به بازداشتگاه اطلاعات ناجا واقع در کوی پلیس در منطقه رضا شهر مشهد منتقل شده‌اند و پس از بازجویی و بازپرسی در همین محل، تعدادی از بازداشت شدگان آزاد و تعداد دیگری به بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه مشهد منتقل شده بودند.

ندای سبز آزادی نیز، از تجمع مردم تبریز که از ابتدا با حمله ماموران لباس شخصی مواجه شدند، خبر داد.

این تجمع که تا قبل از تاریکی هوا ادامه داشت، منجر به درگیری های پراکنده بین مردم و نیروی های امنیتی و در نتیجه بازداشت تنی چند از معترضان شد.

در همین زمینه یکی دیگر از وبسایت های نزدیک به اصلاح طلبان نیز تعداد تظاهر کنندگان شیرازی در خیابان‌های ملاصدرا، نمازی و میدان علم را که به سر دادن شعارهایی نظیر “مرگ بر دیکتاتور” پرداختند؛ چندین هزار نفر برآورد نموده است.

این گزارش می‌افزاید که در خیابان ملاصدرای شیراز درگیری‌هایی بین مردم و نیروهای پلیس و لباس شخصی‌ها رخ داده و همچنین تعدادی از معترضان نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

از سوی دیگر نیز وبسایت سحام نیوز گزارش داد که در اسلامشهر در جنوب غربی تهران نیز تجمعات گسترده‌ای در اعتراض به حبس و ربودن مهدی کروبی و میرحسین موسوی برگزار شد.

گفته می‌شود در اطراف دانشگاه آزاد این شهر تجمعات پراکنده‌ای شکل گرفته و معترضان به سر دادن شعارهایی نظیر “مرگ بر دیکتاتور” و “موسوی و کروبی آزاد باید گردند” پرداختند. هم چنین گفته می‌شود که تعدادی از مردم و معترضان نیز بازداشت شده‌اند.

شایان ذکر است که فعالین حقوق بشر و دموکراسی نیز از تجمع مردم رشت در خیابان مطهری و چهار راه میکائیل این شهر خبر داده است.

هم چنین این گزارش حاکی از آن است که بیش از ۱۰۰ نفر در رشت دستگیر شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید