خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  رئیس پارلمان اروپا خواستار آزادی بی‌قید و شرط موسوی و کروبی شد

رئیس پارلمان اروپا خواستار آزادی بی‌قید و شرط موسوی و کروبی شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به «بازداشت» میرحسین موسوی و مهدی کروبی، یرژی بوزک، رئیس لهستانی پارلمان اروپا با محکوم کردن این اقدام خواستار آزادی بدون قید وشرط رهبران مخالفان در ایران شده است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یرژی بوزک، رئیس پارلمان اروپا، روز سه‌شنبه اقدام مقام‌های جمهوری اسلامی در زندانی کردن میرحسین موسوی و مهدی کروبی را «به شدت» محکوم کرده است.

رئیس لهستانی پارلمان اروپا با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه خواستار «آزادی بدون قید وشرط» میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده و بازداشت آنها را تلاشی برای «ترساندن» مخالفان دانسته است.

روز دوشنبه گزارش‌هایی درباره انتقال میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسرانشان به زندان حشمتیه تهران منتشر شده بود که این خبر با واکنش‌های جهانی و گروه‌ها وشخصیت‌های منتقد جمهوری اسلامی روبرو شده بود.

به دنبال فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برای برگزاری یک راهپیمایی در روز ۲۵ بهمن و برگزاری تظاهرات در تهران و چند شهر دیگر، مقام‌های جمهوری اسلامی با افزایش محدودیت‌ها برای این دو رهبر مخالفان، آنها را به طور کامل در حصر خانگی قرار داده و شماری از نمایندگان مجلس نیز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خواستار اعدام آنها شده بودند.

در این میان یرژی بوزک، رئیس محافظه‌کار پارلمان اروپا، «تلاش دولت ایران را برای ترساندن مخالفان»، مغایر با اصول بنیادی دمکراسی و قانونمداری دانسته و سرکوب مخالفان را نشان دهنده «چهره واقعی رژیم ایران» ارزیابی کرده است.

به گفته وی جنبش‌های دمکراتیک در مصر و ایران ریشه در میل مشترک مردم دو کشور برای نیل به آزادی است و «واکنش عصبی» حکومت ایران بهترین دلیل برای این مدعا است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید