خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۹, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۰ ساعت ۴:۲۳:۳۷

    خانه  > سایر گروهها  >  کاردار ایران در آلمان در اعتراض به بازداشت موسوی و کروبی احضار شد

کاردار ایران در آلمان در اعتراض به بازداشت موسوی و کروبی احضار شد

خبرگزاری هرانا – پس از انتشار گزارش‌هایی درباره انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به زندان، خانم مرکل، صدر اعظم آلمان از این اقدام انتقاد کرده و وزارت امور خارجه آلمان نیز کاردار سفارت جمهوری اسلامی را فراخوانده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، دولت آلمان روز دوشنبه نسبت به انتشار گزارش‌هایی درباره انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به زندان ابراز نگرانی کرده و صدر اعظم این کشور نیز تاکید کرده است، این گونه اقدام‌ها که با هدف ارعاب صورت گرفته است، مغایر حقوق بشر و حقوق شهروندی است.

این در حالی است که در تازه‌ترین تحول نیز سایت اطلاع‌رسانی کلمه، منسوب به اصلاح‌طلبان روز دوشنبه از انتقال این دو رهبر مخالفان حاکمیت جمهوری اسلامی و همسرانشان به زندان حشمتیه تهران خبر داده است.

به دنبال فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برای برگزاری یک راه‌پیمایی در روز ۲۵ بهمن، مقام‌های جمهوری اسلامی با افزایش محدودیت‌ها برای این دو رهبر مخالفان، آن‌ها را به طور کامل در حصر خانگی قرار داده و شماری از نمایندگان مجلس نیز در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خواستار اعدام آن‌ها شده بودند.

در این میان گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان، نیز گزارش‌ها درباره انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به زندان را “بسیار نگران‌کننده”‌ خوانده است.

وی که در حاشیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو سخن می‌گفت، در این باره اظهار داشته است: “حفاظت از مخالفان و تحت فشار قرار ندادن آن‌ها نیز بخشی از حقوق بشر است.”

وزیر امور خارجه آلمان هم‌چنین در دیدار خود با علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ژنو نیز به این موضوع پرداخته و خواستار تضمین سلامت رهبران مخالفان دولت این کشور شده است.

آقای وستروله همچنین از انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به “زندان” انتقاد کرده و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است، امکان دست‌رسی رهبران مخالفان را به وکیل فراهم کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید