خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  همسر یدالله اسلامی: مسئولین رده بالای کشور را مسئول سلامت همسرم می دانم

همسر یدالله اسلامی: مسئولین رده بالای کشور را مسئول سلامت همسرم می دانم

دکتر یدالله اسلامی عضو و دبیرکل مجمع نمایندگان ادوار مجلس بعداز ظهر روز بیست و دوم بهمن ماه بازداشت شد. از زمانیکه نیروی های امنیتی وی را بهمراه ضبط لپ تاپ و هارد کامپیوتر شخصی با خود بردند تاکنون هیچ اطلاعی از محل نگهداری و اتهام وی در دست نیست.

همسر یدالله اسلامی با ابراز نگرانی از وضعیت نامعلوم وی می گوید: “باید این موضوع را تاکید کنم که زمانیکه ایشان را از منزل بردند در کمال سلامت و صحت روحی و جسمی بودند و امیدوارم سالم به خانه بازگردند. من مسئولین رده بالای کشور را مسئول سلامت جسم و روح ایشان می دانم.”

دکتر یدالله اسلامی پیش از دستگیری در یاداشتی با تاکید بر اینکه تابلوی زیبای راه سبز امید حاصل خرد گروهی است، نوشته بود: “رهبران جنبش درمیان مردم وبا رنج ها ودردهای مردم زیسته اند، با مردم گریسته وهمراه با آنها خندیده اند، هر گامی برای همدلی وهمراهی را با همدلی وهمراهی به پیشواز رفته اند، باورهای خود را صادقانه با مردم در میان گذاشته اند واز مردم نیز نخواسته اند که دست از باورهای خویش بردارند .هرروزنه ای را که گشوده شده است با خرد ورزی پاس داشته اند.

مردم نیز خردورزی را جایگزین هیجان ها ی زود گذر کرده اند. مردم هم، میر حسین وکروبی وخاتمی را باهمین ویژگی ها پذیرفته اند. جامعه امروز ایران آرمان ها وآرزوهای خود را با واقعیت ها درهم آمیخته است ومعنای هرگام وهر سخن خویش را به خوبی می داند. جنبش سبز جنبش زندگی است، جنبش سبز ایران را برای ایرانیان می خواهد. باشد که همه این همدلی وهمراهی را “فریاد” کنیم ویادمان باشد آنها که خشونت راهم ترویج می کنند ایرانی هستند. جنبش سبز برای آنها نیز آزادی و زندگی سالم و آزاد و بدون تهدید را می خواهد.”

گفتنی است، مجمع نمایندگان ادوار مجلس در حوادث پس از انتخابات بیانیه‌های شدیدی در انتقاد به نحوه برخورد با معترضان منتشر کرده بود و در بیست و دوم مرداد ماه سال گذشته نیز طی نامه‌ای به رئیس مجلس خبرگان، خواستار بررسی عملکرد رهبر جمهوری اسلامی ایران شده بود. همچنین دو روز پیش از دستگیری دکتر یدالله اسلامی، مجمع نمایندگان ادوار بیانیه ای در ارتباط با راهپیمایی بیست و پنج بهمن داده بود. هم اکنون خانم شهربانو امانی عضو دیگر این مجمع نیز در شرایط نامعلومی در بازداشت بسر می برد.

متن گفتگو با خانم معصومه برکم همسر دکتر یدالله اسلامی در پی می آید:

 

خانم برکم از زمانی که آقای اسلامی را بازداشت کرده اند آیا شما موفق به ملاقات ایشان شده اید؟

متاسفانه خیر، آقای دکتر را در روز بیست و دوم بهمن ماه در منزل دستگیر کردند و از آن زمان ما هیچ ملاقاتی با ایشان نداشته ایم. حتی اطلاع نداریم از سوی چه نهادی ایشان را دستگیر کرده اند و به کجا برده اند.

 

تماس تلفنی داشته اند؟

روز بیست و ششم یک تماس بسیار کوتاه تلفنی گرفتند و وقتی از ایشان پرسیدم در کجا زندانی هستید گفتند در سلول انفرادی نگهداری می شوند.

 

بعد از این تماس تلفنی شما هیچ اطلاعی از ایشان ندارید؟

نخیر و بشدت نگران هستیم.

 

شما برای پیگیری به کجاها مراجعه کرده اید؟

من دو سه بار به دفتر دادستانی مراجعه کردم که نتیجه ای نگرفتم. حالا فردا به زندان اوین مراجعه می کنم تا ببینم پاسخی می دهند یا نه؟

 

پیگیری های وکیل ایشان به کجا رسیده است و آیا تاکنون توانسته اند موکل خود را ملاقات کنند؟

وکیل ایشان آقای دکتر احمدی متاسفانه تاکنون نتوانسته اند به پرونده دسترسی پیدا کنند و نمی دانند اتهام همسرم چه هست و نتوانسته اند ایشان را ملاقات کنند.

 

وضعیت جسمی ایشان چطور است؟

آقای دکتر جانباز هستند و در زمان دفاع مقدس مسئول جنگ و جهاد کرمان بودند و در جنگ شیمیایی شدند اما هیچ زمان هم به دنبال امتیازات جانبازی نرفتیم. از همان زمان همسرم ریه اش مشکل دارد و مشکل گوارشی هم دارد و روزی هم که ایشان را در منزل بازداشت کردند من نگران این موضوع بودم و حتی به آقایان هم ناراحتی ایشان را گفتم تا از ایشان مراقبت کنند. باید این موضوع را تاکید کنم که زمانیکه ایشان را از منزل بردند در کمال سلامت و صحت روحی و جسمی بودند و امیدوارم همانگونه سالم به خانه بازگردند.

 

خود آقای دکتر نسبت به شرایط موجود چه نگاهی داشتند؟

خوب آقای دکتر دبیر کل مجمع نمایندگان ادوار است که این مجمع یک تشکل قانونی است و دبیرکل آن با رای اعضاء انتخاب می شود و همانطور که می دانید هر یک از اعضا حداقل یک دوره نماینده مردم در مجلس بوده اند. و به خاطر همین سمت، همیشه دلسوز مردم بود و دغدغه شرایط جامعه را داشت و نمی توانست نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت باشد.

 

همبستگی و حرکت جمعی خانواده های زندانیان سیاسی تا چه حد در رسیدن به حقوق اولیه عزیزان در بندشان تاثیر خواهد داشت و بعنوان یکی از اعضای خانواده زندانیان سیاسی چه صحبتی با مسئولین دارید؟

مسلما این همبستگی بسیار “تاثیرگذار” است. خواسته من هم از مسئولین این است که بالاخره این افرادی که اینقدر برای جامعه مثمرثمر و مفید هستند و در تمام زندگی شان برای کشور و مردم صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی زحمت کشیده اند نباید الان در زندان نگهداری شوند و باید آزاد گردند. مسئله دیگر اینکه ما الان هیچگونه اطلاعی از محل نگهداری و شرایطی که همسرم دارد نداریم ما می خواهیم مسئولین به خواسته ما رسیدگی کنند. و اینکه من مسئولین رده بالای کشور را مسئول سلامت جسم و روح ایشان می دانم.

 

مژگان مدرس علوم

جرس

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید