خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۷ اسفند ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۷ ساعت ۹:۵۵:۵۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت میلاد طاهری و دانیال زرگریان، دو تن از فعالین مدنیِ بابل

بازداشت میلاد طاهری و دانیال زرگریان، دو تن از فعالین مدنیِ بابل

خبرگزاری هرانا – در پی حوادث روزهای ۲۵ بهمن و ۱ اسفند، نیروهای امنیتی در شهرستان بابل اقدام به دستگیری دانیال زرگریان و میلاد طاهری دو تن از فعالین مدنی این شهرستان نمودند.

به گزارش دانشجو نیوز، دانیال زرگریان در تاریخ ۲۵ بهمن و میلاد طاهری در تاریخ ۱ اسفند در خیابان شریعتی (مقابل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل) توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

یک منبع محلی از شکنجه های وارده از سوی نیروهای امنیتی به فعالین بازداشت شده خبر می دهد. این فعال مدنی که به تازگی از زندان آزاد شد و خواست نامش فاش نشود تصریع کرد پس از بازداشت، نیروهای امنیتی و انتطامی، ما را با چشمان بسته به مکان نامعلومی منتقل کردند و در آنجا ما را تحت شدید ترین شکنجه ها  قرار دادند.

این فعال بازداشت شده حوادث اخیر در ادامه اعلام می کند که در هنگام بازداشت، نیروهای امنیتی و انتظامی از افراد بازداشت شده بدون اینکه حتی سوالی بپرسند، با باتوم و مشت و لگد تا صبح ما را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که بازجویانی که در دوران بازداشت خود را مامورین اداره اطلاعات بابل معرفی کردند در هنگام بازجویی ما را تحت فشار قرار می دادند که علیه چند تن از فعالین سیاسی و دانشجویی بابل اعتراف کنیم.

گفتنی است در حوادث اخیر بیش از ۱۵ تن از فعاین دانشجویی و مدنی شهرستان بابل منجمله محسن برزگر، ایمان صدیقی، سارا باقری، علی یزدان پناه، حسین ضامن ضرابی، رامتین مقدادی، میلاد طاهری، دانیال زرگریان و چند تن دیگر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید