خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۶ اسفند ۱۳۸۹, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۶ ساعت ۱۵:۴۳:۰۵

    خانه  > سایر گروهها  >  فراخوان سازمان عفو بین الملل پبرامون بازداشت ایمان صدیقی

فراخوان سازمان عفو بین الملل پبرامون بازداشت ایمان صدیقی

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل در مورد بازداشت شدن ایمان صدیقی دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی نوشیروانی بابل فراخوانی را صادر کرده است.

به گزارش دانشجو نیوز، ایمان صدیقی روز یکشنبه ۱ اسفند در مقابل دانشگاه صنعتی نوشیروانی توسط نهادهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شد. هنوز از علت بازداشت و اتهام این فعال دانشجویی خبری در دست نمی باشد.

ایمان صدیقی دبیر سیاسی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بوده که در حوادث پس از انتخابات در خرداد ۸۸ توسط اداره اطلاعات استان مازندران دستگیر و مدت یک ماهه بازداشت خود را در زندان اداره اطلاعات ساری و متی کلای بابل سپری کرد.

این فعال ستاد دانشجویی مهدی کروبی در مازندران از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل محکوم شده بود. صدیقی در اسفند ۸۸ برای گذراندن دوران محکومیت ده ماهه اش بازداشت و راهی زندان متی کلای بابل شد. این عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در تیر ماه سال جاری پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیتش آزاد شد. چندی پیش ایمان صدیقی به دستور ریاست دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل (دکتر جانعلیزاده) از دانشگاه اخراج شد.

متن کامل فراخوان سازمان عفو بین الملل به شرح زیر است:

 

اقدام فوری- یک دانشجوی ایرانی دیگر بازداشت شده است

فعال دانشجویی ایمان صدیقی روز اول اسفندماه (۲۰ فوریه) مصادف با روز اعتراضات و اعتصابات عمومی در بابل، ایران، دستگیر شده و از مکان فعلی وی اطلاعی در دست نیست. وی قبلا به دلیل شرکت در اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری مناقشه برانگیز سال ۸۸ (۲۰۰۹) پنج ماه را در زندان سپری کرده است. او یکی از اعضای ستاد کاندیدای شکست خورده مهدی کروبی بوده است.

در تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۰۹ دادگاه تجدیدنظر محکومیت ده ماه حبس برای ایمان صدیقی را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی تایید کرد که به وضوح به حمایت وی از کمپین مهدی کروبی و شرکت در تظاهرات و اعتراضات به نتایج انتخابات خرداد ۸۸ (ژوئن ۲۰۰۹) مربوط می‌شد. علاوه بر این، وی که دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بود، به یک سال محرومیت از تحصیل محکوم شد. این حکم در ۲۵ فوریه ۲۰۰۹ به اجرا درآمد و در جولای ۲۰۱۰، ایمان صدیقی پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیت آزاد شد. تلاش‌های وی برای بازگشت به دانشگاه پس از اتمام دوره محرومیت از تحصیل به نتیجه‌ای نرسیده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در تاریخ ۱ اسفند ۸۹ (۲۰ فوریه ۲۰۱۱) ماشین‌های زره پوش در مقابل دانشگاه و چند نقطه دیگر در شهر بابل مستقر شده بودند. هنگامی که حامیان مهدی کروبی و میرحسین موسوی (دیگر رهبر معترضان) برای اعتراض در خیابان‌ها اجتماع می‌کردند با برخورد سربازان و نیروهای امنیتی لباس شخصی مواجه می‌شدند که طبق گزارش‌ها از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده می‌کردند. برخورد با تظاهرات اول اسفند در ادامه بازداشت تعدادی از رهبران معترضان در ۲۵ بهمن ماه (۱۴ فوریه) صورت می‌گرفت.

لطفا فورا به یکی از زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه یا به زبان خودتان نامه‌ای با درخواست‌های زیر تنظیم کنید:

ــ تاکید بر اینکه ایمان صدیقی باید از شکنجه و هر گونه بدرفتاری محافظت شود، حق دسترسی به خانواده و وکیل انتخابی خود را داشته باشد، به درمان‌های پزشکی

مورد نیاز دسترسی داشته باشد، و بی‌درنگ در مقابل قاضی قرار گیرد تا قانونی بودن بازداشت وی مشخص شد

ــ درخواست برای آزادی فوری و بی‌قید و شرط افرادی که صرفا به دلیل مشارکت مسالمت آمیز در تظاهرات اخیر زندانی شده‌اند

ــ درخواست از مقامات مسوول برای حصول اطمینان از این مسأله که در کنترل و برخورد با هر گونه تظاهرات در آینده استانداردهای بین المللی رعایت خواهد شد، از جمله اینکه اسلحه گرم تنها به عنوان آخرین راه حل و تنها در صورتی که برای

محافظت از جان انسان‌ها استفاده از سلاح اجتناب ناپذیر باشد، به کار رود؛ همچنین درخواست برای تحقیقات مستقل و بیطرفانه درباره مرگ کشته شدگان اعتراضات اخیر

لطفا درخواست‌های خود را تا تاریخ ۳۰ مارس ۲۰۱۱ به مراجع زیر ارسال کنید

رهبر جمهوری اسلامی ایران

آیت الله سید علی خامنه ای

دفتر مقام رهبری

تهران، انتهای خیابان شهید کشوردوست، خیابان جمهوری اسلامی

Email: [email protected] این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

via website: http://www.leader.ir

 

Leader of the Islamic Republic

Ayatollah Sayed ‘Ali Khamenei

The Office of the Supreme Leader

Islamic Republic Street – End of Shahid Keshvar Doust Street, Tehran,

Islamic Republic of Iran

Email: [email protected] این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

via website: http://www.leader.ir/langs/en/index.php?p=letter (English)

Salutation: Your Excellency

………………..

رئیس قوه قضائیه

آیت الله صادق لاریجانی

دفتر روابط عمومی

تهران-خیابان ولیعصر، بالا‌تر از تقاطع پاستور- خیابان عزیزی ۲- پلاک ۴

Email: [email protected] این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید (موضوع ایمیل: FAO Ayatollah Sadegh Larijani)

 

Head of the Judiciary

Ayatollah Sadegh Larijani

[care of] Public relations Office

Number 4, 2 Azizi Street

Vali Asr Ave., above Pasteur Street intersection

Tehran, Islamic Republic of Iran

Email: [email protected] این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید (In subject line: FAO Ayatollah Sadegh Larijani)

Salutation: Your Excellency

………………..

و رونوشت به مراجع زیر:

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه

محمدجواد لاریجانی

دفتر ریاست قوه قضائیه، خیابان پاستور، خیابان جمهوری اسلامی

تهران-۱۳۱۶۸۱۴۷۳۷

 

Secretary General, High Council for Human Rights

Mohammad Javad Larijani

High Council for Human Rights

[Care of] Office of the Head of the Judiciary, Pasteur St., Vali Asr Ave.

south of Serah-e Jomhouri, Tehran 1316814737,Islamic Republic of Iran

Email: [email protected] این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید (subject line: FAO Mohammad Javad Larijani)

Salutation: Dear Sir

………………..

همچنین، یک رونوشت به نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کشور خودتان ارسال کنید در صورتی که درخواست را بعد از تاریخ ذکر شده ارسال می کنید، لطفا با دفتر منطقه خود تماس بگیرید.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید