خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۶ اسفند ۱۳۸۹, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۶ ساعت ۱۱:۵۸:۵۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  ممنوع الورودی و احضار تعدادی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

ممنوع الورودی و احضار تعدادی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

خبرگزاری هرانا – بنا به دستور ریاست انتصابی دانشگاه فردوسی مشهد، تعدادی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد ممنوع الورود شدند.

به گزارش جرس، با حکم مستقیم و محرمانۀ “عاشوری”، رییس انتصابی آن دانشگاه، تعدادی از دانشجویان که اکثرا از دانشکده فنی- مهندسی هستند، به مدت یک ماه و تا زمان رسیدگی به پرونده ی آنان ممنوع الورود به دانشگاه اعلام شدند.

منبع خبری فوق خاطرنشان می کند این اقدام نادر که در طول اعتراضات پس از انتخابات دیده نشده، به اعتقاد دانشجویان نوعی اعلام جنگ از طرف مقامات دانشگاه محسوب می شود.

همچنین علاوه بر این، تعدادی از دانشجویان نیز به کمیته انضباطی احضار شده و اتهاماتی پیرامون تجمعات ٢۵ بهمن و اول اسفند متوجه آنان شده است. گفتنی است این ابلاغها محرمانه بود.

طی روزهای گذشته نیز، سرپرست موقت و انتصابی دانشگاه صنعتی شریف، طی اقدامی غیرقانونی، ۲۰ دانشجوی آن دانشگاه را ممنوع الورود به محیط دانشگاه اعلام کرد و همزمان از ورود ۲۵ تن دیگر به خوابگاه جلوگیری بعمل آورد.

این اقدام بنا به گفته‌ مسئولان دانشگاه، تا روشن شدن وضعیت دانشجویان احضار شده به کمیته انضباطی و صدور حکم محرومیت از تحصیل برای آنان، این حکم باقی خواهد بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید