خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۵ ساعت ۱۱:۲۱:۴۹

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  تشدید نگرانی خانوادهٔ مازیار خسروی پس از تماس تلفنی وی از زندان

تشدید نگرانی خانوادهٔ مازیار خسروی پس از تماس تلفنی وی از زندان

خبرگزاری هرانا – نگرانی خانوادهٔ مازیار خسروی در پی تماس تلفنی وی از زندان پس از گذشت دوازده روز از مدت زمان بازداشت، تشدید شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، شب گذشته مازیار خسروی طی این تماس که بیش از چند دقیقه به طول نیانجامید، ضمن تایید وضعیت سلامتی خود از خانوادهٔ خویش خواست تا تنها برای وی دعا کنند.

مازیار خسروی، دبیر سرویس بین‌الملل روزنامه شرق عصر جمعه، ٢٢ بهمن بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. شواهد و قرائن موجود حکایت از نگهداری وی در سلول‌ انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین دارد.

چند روز پس از انتشار گزارشی در خصوص بیماری قلبی این روزنامه‌نگار زندانی ماموران امنیتی طی تماسی از خانوادهٔ وی خواستند تا پروندهٔ پزشکی او را به زندان اوین، داخلی ۲۰۹ تحویل دهند.

مازیار خسروی سردبیر سابق سایت آفتاب و دبیر گروه دیپلماسی روزنامه‌های مردم سالاری با بسیاری از روزنامه‌های اصلاح طلب همکاری نزدیک داشته است. وی که سردبیری سایت هم‌میهن از رسانه‌های حامی میرحسین موسوی را برعهده داشت، بر اساس شکایت معاونت حقوقی دانشگاه تهران در رابطه با انتشار گزارشی در مورد حمله خرداد ماه سال ۸۸ به کوی دانشگاه تهران به نشر اکاذیب متهم و دوزادهم اردیبهشت‌ماه سال جاری به زندان اوین منتقل شد. وی یک ماه بعد در روز ۷ خرداد ماه از زندان آزاد شد. از علت بازداشت اخیر وی و اتهاماتش اطلاع چندانی در دست نیست.

پروانه امیری، مادر وی پس از بازداشتش ضمن اظهار نگرانی در خصوص وضعیت سلامتی فرزندش گفته بود نیروهای امنیتی حتی به پسرش اجازه نداده‌اند داروهای بیماری قلبی خود را همراه داشته باشد. مازیار خسروی دچار ناراحتی قلبی است و بار‌ها در بیمارستان بستری شده است.

وی آخرین بار در آذر ماه سال جاری در بیمارستان دی بستری و مورد عمل آنژیو قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید