خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۴ ساعت ۱۵:۵۱:۱۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  حصر خانگی کامل مهدی کروبی و همسرش از سوی نیروهای امنیتی

حصر خانگی کامل مهدی کروبی و همسرش از سوی نیروهای امنیتی

کروبی و موسوی مفسد فی الارض هستند!

خبرگزاری هرانا – پس از یورش دو روز قبل نیروهای امنینی به منزل مهدی کروبی و حبس ایشان و فاطمه کروبی در اتاق های جداگانه، آخرین شنیده ها حاکی از آن است که ماموران امنیتی با مستقر شدن در داخل ساختمان، کوچه را تخلیه نموده اند.

به گزارش سحام نیوز، ماموران اطلاعاتی از صبح امروز چهارشنبه چهارم بهمن ماه با انتقال خودرو  و تجهیزات خود به داخل ساختمان، این مجتمع را به صورت کامل اشغال نمودند.

گفته می شود مایحتاج آقای کروبی و همسر ایشان در حال حاضر و از ۱۰ روز قبل توسط نیروهای امنیتی تامین می گردد که این موضوع باعث نگرانی از ایجاد یک برنامه حذف فیزیکی با استناد به موارد مشابه می شود.

خانواده مهدی کروبی در نامه ای با توجه به این موضوع که تا قبل از حبس خانگی؛ مهدی کروبی و همسر ایشان در کمال صحت و سلامت بوده اند، هر گونه پیش آمد اتفاقی پس از این و به جهت استفاده از اقلام خوراکی تهیه شده توسط ماموران اطلاعات برای ایشان، به عهده مقامات حکومتی خواهد بود.

فرزندان مهدی کروبی در اخطاری صریح به مقامات امنیتی گوش زد نمودند که با توجه به این که از دوهفته قبل امکان تهیه مایحتاج برای منزل پدرشان فراهم نبوده و حتی ماموران امنیتی میوه خریداری شده توسط یکی از فرزندان را هم قبول نکرده بودند؛ حکومت و نیروهای امنیتی را از انجام هرگونه برنامه برای حذف فیزیکی مهدی کروبی و فاطمه کروبی برحذر داشته اند.

شایان ذکر است که دبیرخانه ی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران نیز صبح امروز با انتشار بیانه اى خطاب به جامعه جهانى خواهان موضع گیرى قاطع مسئولان و نهادهاى بین المللى در مورد ادامه ی حصر خانگى دو تن از رهبران مخالف دولت ایران شده است.

این تشکل حقوق بشری هم چنین، دولت ایران را مسئول جان مهدی کروبی و میرحسین موسوی دانسته است.

از سویی دیگر نیز کمیته رسیدگی به حوادث ۲۵ بهمن که هفته ی گذشته از سوی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی تعیین شده است، مهدی کروبی و میرحسین موسوی را “مفسد فی الارض” شناخته و خواهان مجازات ایشان شده است.

اعضای این کمیته غلامعلی حدادعادل، روح الله حسینیان، علی شاهرخی، علاءالدین برجرودی و ابراهیم نکونام می باشند.

لازم به یادآوری ست که مجازات “مفسدین فی الارض” بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، اعدام است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید