خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۸۹, 25th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۳ ساعت ۱۲:۳۲:۵۸

    خانه  > زندانیان  >  بی خبری مطلق از وضعیت محسن برزگر و حسین ضرابی

بی خبری مطلق از وضعیت محسن برزگر و حسین ضرابی

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش ۸ روز از بازداشت محسن برزگر و حسین ضامن ضرابی دو فعال دانشجویی، تا کنون هیچ خبری از آن‌ها در دست نمی‌باشد.

محسن برزگر و حسین ضامن ضرابی دو تن از فعالین دانشجویی سر‌شناس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در روز ۲۵ بهمن پس از خروج از دانشگاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع مطلع روز دوشنبه در گفتگو با العربیه گفت که، خانواده این دو فعال دانشجویی در روزهای اخیر با مراجعه به دادگستری شهرستان بابل هیچ گونه جوابی دریافت نکرده‌اند. تاکنون از علت بازداشت و اتهام و حتی مکان نگهداری این فعالین سیاسی و دانشجویی در بابل خبری در دست نمی‌باشد.

هم چنین خانواده محسن برزگر و حسین ضامن ضرابی طی روزهای اخیر از دادستان بابل درخواست نموده‌اند که داروهای فرزندانشان را به دادستانی تحویل دهند ولی مقامات دادستانی و دادگستری در بابل از گرفتن داروهای مورد نیاز این دو فعال دانشجویی امتناع ورزیده‌اند.

محسن برزگر دبیر فرهنگی سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در حوادث پس از انتخابات در تاریخ ۲۸ خرداد توسط اداره اطلاعات مازندران دستگیر شد. گفتنی است وی دوران بازداشت خود را در زندان اداره اطلاعات ساری و زندان متی کلا بابل سپری کرد. برزگر که در دوران انتخابات عضو فعال ستاد مهدی کروبی بوده از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ۱۰ ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل محکوم شد. این عضو دفتر تحکیم وحدت در اسفند سال گذشته برای گذراندن دوران محکومیتش بازداشت و راهی زندان متی کلای بابل شد. او در تیر ماه سال جاری پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیتش از زندان آزاد شد. محسن برزگر در آبان ماه سال جاری به اتهام شرکت در انتخابات شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت (طیف علامه) بازداشت و راهی زندان اوین شد و مدت یه ماهه بازداشت خود را در بند ۲۴۰ زندان اوین سپری نمود.

این منبع مطلع خاطرنشان می‌کند که چندی پیش کمیته انضباطی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل طی حکمی حسین ضامن ضرابی فعال دانشجوئی این دانشگاه را به یک ترم تعلیق با احتساب سنوات محکوم کرد. این حکم در راستای فشار بر فعالین دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بوده است. حسین ضامن ضرابی عضو شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی می‌باشد در هفته‌های اخیر با وجود آنکه در مرخصی تحصیلی به سر می‌برد بار‌ها از سوی رضاعلی قربانی (رئیس حراست دانشگاه نوشیروانی‌) و پورتقی (دبیر کمیته انضباطی دانشگاه نوشیروانی) تهدید شده بود.

این فعال دانشجوئی در حالی حکم یک ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات را دریافت نموده که ۱۸ واحد تحصیلی برای اخذ مدرک کارشناسی‌اش باقی مانده و در حال آماده شدن برای برگزاری کنکور کار‌شناسی ارشد سال ۹۰ در بهمن ماه سال جاری بود

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید