خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامه عبدالناصر مهیمنی به رییس دادگستری گلستان پس از آزادی

هرانا؛ نامه عبدالناصر مهیمنی به رییس دادگستری گلستان پس از آزادی

خبرگزاری هرانا – عبدالناصر مهیمنی، رئیس خانه مطبوعات گلستان که در روز ۲۳ بهمن بازداشت و پس از ۸ روز از زندان آزاد شد، در نامه‌ای به رییس کل دادگستری گلستان نسبت بی‌روند و برخوردهای غیر قانونی صورت گرفته به خود انتقاد نمود.

متن این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است به شرح زیر است:


جناب آقای احمد فاضلیان، رییس کل محترم دادگستری استان گلستان
جناب آقای عباس پوریانی، دادستان محترم گرگان

با سلام و احترام،
به درگاه خدای تعالی حمد و سپاس می‌‌گویم از اینکه پیگیری‌های همسر عزیزم و برادران و خواهران و دوستان و بستگان خوبم، نتیجه داد و پس از هشت روز از حبسی که آن را غیرقانونی و کاملاً غیرضروری می‌دانم آزاد شدم.

از بخش‌هایی از اقدامات شما هم که ممکن است به تسریع روند آزادی من (موضوع برگ احضاریه پرونده ۸۹۰۹۹۸۰۱۶۶۶۰۰۹۷۷) کمک کرده باشد صمیمانه تشکر می‌کنم.

به آگاهی شما می‌رسانم که بیش از ۱۲۰ ساعت اول از مدت حبس را در سلول انفرادی در بازداشتگاه اداره کل اطلاعات گرگان گذراندم که به نظرم بازداشتگاهی غیرقانونی و غیرلازم است. در تمام این مدت بدون تماس با بیرون، بدون تلفن، بدون هواخوری، بدون ملاقات، بدون کتاب و مجله و رادیو و تلویزیون بودم و در بعضی ساعت‌ها هم مکرر مجبور می‌کردند چشم‌هایم را ببندم. خانواده‌ام هم اصلاً نمی‌دانستند من در کجا و در چه وضعیتی هستم. در نتیجه در تمام این مدت به خاطر اعتراض به شیوه‌ها و اقدام‌هایی که غیرقانونی می‌دانستم در اعتصاب غذا بودم و فقط و فقط حدود روزی یک لیتر آب ساده خوردم. حتی چای هم نخوردم. دو روز آخر را تقریباً به صورت سرگردان در سه بند مختلف زندان امیرآباد گرگان گذراندم. و در ‌‌نهایت اندکی پس از ساعت ۳ بعدازظهر شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ به قید وثیقه (سند ملکی) آزاد شدم.

برخلاف تذکر مکرر مأمور فاقد هویتی که در ۴ جلسه نیمه‌شبانه با من گفتگو می‌کرد و اصرار و تأکید داشت که نوشتن نامه خطاب به شما آقایان فایده ندارد و فقط تصمیمات شخص اوست که رأی قضات را می‌سازد، در مدت حبس ۱۳ نامه و در حدود ۵۵ صفحه دستنویس خطاب به شما آقایان محترم نوشته و بخش‌هایی از دشواری‌ها و بی‌قانونی‌هایی را در حبس و در رفتار مأموران دیده‌ام یا درباره مسائل اجتماعی متذکر شده‌ام، تقاضا دارم و مایلم که آن‌ها را حتماً دریافت و مطالعه کرده باشید و مایلم تصویر آن نامه‌ها که در شرایط غیرعادی و حبس غیرقانونی نوشته شده برای بازنویسی و ویرایش به خودم داده شود تا سپس برای رسیدگی به اعتراضم دوباره به شما تقدیم شود.

جزییات اعتراض و پیگیری‌هایم را در نامه‌های بعدی به شما منعکس خواهم کرد.

با تشکر و احترام
عبدالناصر مهیمنی

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید