خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۰۱ ساعت ۱۱:۰۷:۳۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار محسن آرمین به زندان رجایی شهر

احضار محسن آرمین به زندان رجایی شهر

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز یکشنبه محسن آرمین، سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی طی یک تماس تلفنی به زندان رجایی شهر احضار شد.

به گزارش تحول سبز، محسن آرمین، سخنگوی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ۲۶ اردیبهشت امسال و در حالی که تاج‌زاده، نبوی و عرب سرخی از اعضای شورای مرکزی این سازمان بطور موقت از زندان آزاد شده بودند، بازداشت شد. ‬

جعفری دولت آبادی دادستان تهران علت این بازداشت را ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی عنوان کرده بود؛ عمده‌ترین دلیل مطرح شده توسط دادستان برای بازداشت آرمین، بیانیه‌های سازمان مجاهدین انقلاب در طول یک سال گذشته ذکرشده بود.

وی دوم مرداد ماه با وثیقه دویست میلیونی بطور موقت آزاد شده بود.

محسن آرمین فعال سیاسی و مطبوعاتی پژوهشگر علوم قرآنی و فارغ التحصیل دانشگاه‌های لبنان و ایران و از بنیانگذاران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، عضو شورای مرکزی و سخنگوی این سازمان است.

آرمین در انتخابات مجلس ششم، به عنوان نفر چهارم فهرست نمایندگان مردم تهران وارد مجلس شد و در اعتراض به نظارت استصوابی حاکمیت، به همراه ۱۲۴ نماینده اصلاح طلب دیگر استعفانامه خود را تقدیم مجلس کرد.

وی همچنین تنها نماینده‌ای بود که خواهان رسیدگی به پرونده قاضی مرتضوی و نقش وی در قتل زهرا کاظمی (عکاس ایرانی – کانادایی) در زندان اوین، شده بود؛ درخواستی که هرگز مورد رسیدگی قرار نگرفت.

اما پس از طرح این درخواست در نطق پیش از دستور از سوی دادستانی تهران به دلیل این سخنرانی احضار شده بود. ‬

او علاوه بر سردبیری دو هفته نامه عصرما (ارگان توقیف شده سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی)، ترجمه و آثاری نیز در حوزه فرهنگ و سیاست دارد که «جریان‌های تفسیری معاصر و مسئله آزادی» (نشر نی)، از مهم‌ترین آنهاست. آرمین، استادیار پژوهشگاه علوم انسانی بود که اسفند ماه ۸۸ اجبارا قبل از موعد بازنشسته شد. وی فارغ التحصیل دکتری علوم قرآن تربیت مدرس است. ترجمه دو کتاب مناهل العرفان فى علوم القرآن زرقانى و آزادی در اسلام هاشم کمالی از جمله فعالیت‌های فرهنگی آرمین است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید