خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۹, 22nd of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۳۰ ساعت ۱۶:۵۵:۲۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات گلستان آزاد شد

هرانا؛عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات گلستان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات استان گلستان بعد از ظهر شنبه ۳۰ بهمن، به قید وثیقه آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهیمنی که شنبه‌ی هفته گذشته بازداشت و به زندان اداره اطلاعات گرگان منتقل شده بود، بعد از ۶ روز اعتصاب غذای خشک، پنج شنبه‌ی گذشته به زندان امیرآباد گرگان منتقل شد. وی پس از گذراندن ۸ روز حبس،‌ با تبدیل قرار بازداشت به وثیقه(سند ملکی) آزاد شد.

این بازداشت غیرقانونی در حالی صورت گرفته که آقای  مهیمنی بعنوان یکی از فعالان مطبوعاتی استان گلستان، در مدت بازداشت خود بیش از ۵۰ صفحه در مورد تخلفات قانونی ماموران لباس شخصی و اطلاعاتی در دوره بازداشت خویش و مسائل سیاسی – اجتماعی روز، خطاب به مقامات ارشد قضایی مکاتبه داشته که البته از سرنوشت این مکاتبات اطلاعی در دست نیست.

لازه با یادآوری است از وضعیت برادر زاده‌ی وی، محمد حسین مهیمنی (دانشجوی حقوق و عکاس خبری) که شب ۲۲بهمن ماه سال جاری توسط ماموران لباس شخصی دستگیر و به بازداشتگاه اطلاعات گرگان منتقل شده است، هیچ اطلاعی در دست نیست. این مسئله که سبب نگرانی شدید خانواده وی از وضعیت سلامت جسمی و روحی او شده است، در نامه‌ی نوشته شده توسط مادر او به مقامات قضایی نیز انعکاس یافت.

بر اساس گزارشات دریافتی، مقامات قضایی با تصور مسولیت وی در خصوص اعتراضات عاشورای سال گذشته در گرگان، با تبدیل قرار بازداشت موقت نامبرده موافقت ننموده اند(این در حالی است که از مدتها پیش هیچ گونه اعتراض اجتماعی – سیاسی در گرگان و اساسا در استان گلستان رسما گزارش نشده است). نیروهای امنیتی در خصوص این اتهام مدعی شدند‌ محمد حسین مهیمنی، در دسته‌ی عزای چند هزار نفری معترضان که از طرف ۴ محله قدیمی گرگان در شب عاشورای حسینی سال ۸۸ برگزار شده بود شرکت فعال داشته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید