خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آخرین گزارش ها از بازداشت شدگان ٢۵ بهمن در بابل

آخرین گزارش ها از بازداشت شدگان ٢۵ بهمن در بابل

خبرگزاری هرانا – در جریان تجمعات ٢۵ بهمن ماه در شهرستان بابل، دست کم ١٣ نفر بازداشت شدند که تعدادی از آنان به زندان متی کلا و بند قرنطینه انتقال یافتند. 

در روز ٢۵ بهمن ماه امسال همزمان با تجمعات و تظاهرات مردمی در شهرهای مختلف کشور، در بابل نیز تجمعی آرام شکل گرفت، که با حمله و خشونت نیروهای امنیتی و انتظامی، سرکوب و گروهی مورد ضرب و شتم و جمعی نیز بازداشت شدند.

به گزارش جرس، ١٣ تن در جریان این تجمع آرام دستگیر شده‌اند و تعدادی از آن‌ها به زندان متی کلا انتقال یافتند. حتی دو نفر از بازداشت شدگان زیر سن قانونی هستند که نام یکی از آن‌ها رامتین مقدادی جوان ١٧ ساله است.

همچنین روز پنج شنبه ٢٨ بهمن اعلام گردید که زندانیان در بخش قرنطینه این زندان قرار گرفته‌اند. برخی خبر‌ها حاکی از آن است که بازداشت شدگان مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی، قبل از انتقال به زندان قرار گرفته‌اند. قرار است که روز یکشنبه اول اسفندماه، بازداشت شدگان به دادگاه بروند و خبر دیگری از وضعیت آنان در دست نیست.

همچنین در این گزارش خاطرنشان شد «خانواده‌های برخی از بازداشت شدگان اظهار داشته‌اند نیروی انتظامی که مسئولیت کنترل وضعیت آن روز را بر عهده داشت، تا یک روز بعد از تظاهرات (٢۶ بهمن)، از محل نگهداری فرزندان آنان خبری نداشت و‌‌ همان روز ٢۶ بهمن، پس از مراجعات چندی از خانواده‌ها به زندان متی کلا، مطلع شدند فرزندان آن‌ها به آنجا انتقال یافته‌اند.» 

گفتنی است روز بیست و پنجم بهمن ماه، در جریان سرکوب تجمعات مردمی که در حمایت از اعتراضات مردمی در منطقه و به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی انجام پذیرفت، تعدادی زیادی از شهروندان در تهران، مشهد، شیراز و اصفهان بازداشت شده‌اند که منابع خبری از حدود صد‌ها زخمی و دو هزار بازداشت گزارش داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید