خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تعطیلی کارخانجات پارس الکتریک و بیکاری ۳۰۰ کارگر

تعطیلی کارخانجات پارس الکتریک و بیکاری ۳۰۰ کارگر

خبرگزاری هرانا – کارخانجات پارس الکتریک وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) از حدود ۴ ماه پیش تاکنون با داشتن بیش از ۳۰۰ کارگر رسمی در تعطیلی به سر می‌برد.

کارخانجات پارس الکتریک وابسته به هلدینگ صنایع عمومی شستاست (زیرمجموعه وزارت رفاه) ‌که حسن غیوری‌زاده مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره این هلدینگ است و در حال حاضر آقای معتمد رضایی مدیرعامل‌ کارخانجات پارس الکتریک است و نکته دیگر این‌که مجید متقی‌فر از اعضای هیات مدیره هلدینگ صنایع عمومی شستا واز نزدیکان محصولی است که مدیرکل بازرسی وزارت رفاه و عضو هیات مدیره چندین شرکت است.

به گزارش ایلنا، تعطیلی‌کارخانجات پارس‌الکتریک با دستور معتمد رضایی و با هماهنگی مدیرعامل هلدینگ عمومی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی بوده است. بهروز مرادی، محمدرضا ایمانی و علیرضا ابراهیمی ‌از دیگراعضای هیات مدیره هلدینگ صنایع عمومی شستا هستند.

غیوری‌زاده و معتمدرضایی سابقه دوستی با یکدیگر دارند به طوری که در زمان اشتغال معتمدرضایی دربنیاد مستضعفان، غیوری‌زاده از مدیران زیر دست معتمد رضایی بوده ‌است اما در‌حال حاضر معتمد رضایی خود از مدیران زیرمجموعه غیوری‌زاده به شمار می‌رود.

ازسوابق معتمد رضایی می‌توان به مدیرعاملی شرکت آزمایش اشاره کرد که تا آن هنگام شرکت دولتی بود اما در زمان وی شرکت آزمایش به بخش خصوصی واگذار و بعداز آن هم تعطیل شد.

شواهد حاکی است که حقوق کارکنان کارخانجات پارس الکتریک از سودفروش ملک ۵۰ میلیارد تومانی این شرکت که دربانک می‌باشد پرداخت می‌شود و احتمال اینکه مسولان کارخانجات پارس الکتریک با هماهنگی مدیران شستا (زیر مجموعه وزارت رفاه) اقدام به فروش کارخاجات پارس الکتریک کنند زیاد است. به گونه‌ای که درحال حاضرحتی بخشی از دستگاه‌های خطوط تولید این واحد تولیدی به فروش رفته است.

۲ نکته مهم درتعطیلی کارخانجات پارس الکتریک حائز اهمیت است. یکی اینکه مگر مسولان این واحد تولیدی و محصولی وزیر رفاه و تامین اجتماعی به عنوان بالا‌ترین مقام مسول در این بخشی از اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها بی‌خبرهستند و آیا نمی‌دانند که شرایط فعلی با شرایط گذشته متفاوت است. نکته دوم حائز اهمیت وجود حدود ۸ میلیارد تومان مواد اولیه درکارخانجات پارس الکتریک است که می‌توان با آن یکسال تولید داشت و بعد اینکه چرا مسولان وزارت رفاه در این باره هیچ اطلاع رسانی نکرده‌اند.

ازسویی دیگر اطلاعات خبرنگارایلنا حاکی است که احتمال تعطیلی شرکت لوازم خانگی پارس که از زیر مجموعه‌های هلدینگ صنایع عمومی شستا (زیرمجموعه وزارت رفاه) هم وجود دارد. در این واحد حدود ۹۰۰ کارگر اشتغال دارند و این درحالی است که لوازم خانگی پارس در سال‌گذشته به عنوان واحد نمونه صنعتی‌کشور انتخاب شده است. البته این واحد تولیدی در چند سال اخیر سودده هم بوده‌است.

معتمدرضایی درحال حاضر مدیرعامل پارس الکتریک و رئیس هیات مدیره لوازم خانگی پارس است و این‌که آیا در جاهایی دیگری نیزاشتغال دارد یا خیر اطلاعی دردسترس نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید