خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۷ ساعت ۲۰:۴۱:۵۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت مدیران مسئول سایت های فرارو و آفتاب نیوز

بازداشت مدیران مسئول سایت های فرارو و آفتاب نیوز

خبرگزاری هرانا – در پی انتشار خبری  در برخی سایت ها در بامداد دوشنبه ٢۵ بهمن ماه، مبنی بر “صدور مجوز تظاهرات برای راهپیمایی مردم به واسطه درخواست رئیس جمهور ترکیه”، مدیران مسوول دو سایت فرارو و آفتاب نیوز، همچنین مسولان فنی آنها بازداشت شدند.

به گزارش جرس، غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه که از حدود یک ماه ییش به عنوان مدیر مسئول سایت آفتاب معرفی شده و همچنین سلیمی، مسول فنی آن سایت بازداشت شدند.

همزمان محمدحسین خوشوقت، مدیر مسول سایت فرارو و مدیرکل مطبوعاتی وزارت ارشاد در دوران اصلاحات نیز بازداشت شدند.

این بازداشتها به دلیل انتشار خبر “دریافت مجوز راهییمایی جنبش سبز، به مساعدت عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه” صورت گرفته است، که برای اولین بار در آفتاب و فرارو منتشر شده بودند.

گفتنی است بازداشت شدگان تاکید دارند سایت هایشان در آن زمان مورد حملات هکرها و هک واقع شده بود.

لازم به ذکر است بامدا دوشنبه و چند ساعت قبل از آغاز تظاهراتِ مردمی در حمایت از اعتراضات مردم منطقه، و درحالیکه شامگاه قبل از آن، وزارت کشور اعلام کرده بود که مجوز صادر نخواهد شد، برخی رسانه ها به درج خبری مبنی بر “صدور مجوز راهپیمایی سکوت” توسط وزارت کشور مبادرت کرده بودند، مبنی بر اینکه “وزارت کشور در پاسخ به در خواست عبدالله گل رئیس جمهور کشور ترکیه که هم اکنون در تهران به سر می برد، راهپیمایی سکوت امروز، ساعت سه ظهر، ٢۵ بهمن ماه را در صورت همکاری و مساعدت مردم مجاز و قانونی خوانده است. همچنین آمده بود “وزارت کشور در ادامه پیام با اشاره به اینکه «مبادا گرفتار وسوسه عوامل های بیگانه و منافق شوید» افزود، در صورت تخطی از قوانین کشور و ایجاد صدمات مادی و معنوی، تمامی مسئولیت ها بر گردن رهبران جنبش سبز خواهد بود”.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید