خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ بازداشت شهروندان معترض در تهران و شیراز با اتهامات واهی

هرانا؛ بازداشت شهروندان معترض در تهران و شیراز با اتهامات واهی

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی، طی دو روز گذشته به دستگیری شهروندان به اتهامات واهی و هم چنین بازداشت شهروندانی که مشخصات پلاک خودروی ایشان در جریان اعتراضات مردمی ۲۵ ماه ضبط شده بود، روی آورده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نیرو‌های امنیتی و انتظامی در جریان تجمعات ۲۵ بهمن ماه، جدا از بازداشت پرشمار شهروندان، به شناسایی خودروهای معترضین نیز روی آورده بودند.

در همین زمینه ماموران امنیتی با یورش به منزل یکی از ساکنان شهرک غرب تهران، وی را بازداشت نمودند. آن‌ها دربارهٔ چرایی بازداشت به این نکته اشاره کرده‌اند که “صاحب پژو جی ال ایکس به شماره (محفوظ) به ماشینش دوربین وصل کرده و اقدام به فیلم برداری از آنچه ایشان اغتشاشات می‌نامند، نموده است.”

تارنمای گرداب، وابسته به مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران، مدعی شده است که “یک تیم تروریستی در شهرک غرب منهدم شدند.”

از سوی دیگر خبرگزاری تابناک گزارش داد هفت تن از شهروندان بهایی ساکن شیراز به اتهام شرکت در “اغتشاشات ۲۵ بهمن” و اتهام کلیشه ای”ارتباط با دولت اسرائیل” بازداشت شده‌اند.
خبرگزاری تابناک نزدیک به محسن رضایی اعلام کرد که دو تن از شهروندان شیرازی بازداشت شدند. این خبرگزاری بازداشت شدگان را عوامل انفجار بمب در حسینیه سید الشهدای شیراز معرفی کرده است.

این مهم در حالی ست که کلیهٔ متهمان این پرونده در سال‌های اخیر بازداشت، محاکمه و اعدام و یا محکوم به حبس شده‌اند.

لازم به یادآوری است حکومت ایران در طی سی سال گذشته همواره اعتراضات را به جریانات خارج کشور و دولت های غربی نسبت داده است و بر این اساس نیز همواره پس از شکل گیری هر اعتراضی در جامعه نسبت به تبلیغات در این حوزه حتی با پرونده سازی و سناریو چینی اقدام نموده است. بدیهی است با چنین رویه ای دور از انتظار نیست که همچون سال گذشته و در ماجرای دادگاههای به اصطلاح علنی که حتی بازداشت شدگان قبل انتخابات در آن محاکمه شدند تعدادی از شهروندان ایرانی قربانی سناریوسازی های مورد اشاره شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید