خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ انیسا مطهر ممنوع الملاقات است

هرانا؛ انیسا مطهر ممنوع الملاقات است

خبرگزاری هرانا -انیسا مطهر، شهروند بهایی که روز یکشنبه ۲۴بهمن ماه، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده و ممنوع الملاقات است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مسئولان با اینکه خود به خانوادهٔ خانم مطهر گفته‌اند که مایحتاج اولیه و لباس گرم برایش تهیه کنند، از رساندن این محموله به وی علی رغم گذشت سه روز، سرباز زده‌اند.

انیسا مطهر در تماس کوتاهی که با خانواده‌اش برقرار کرده، از انتقال خود به دادگاه انقلاب جهت اخد بازجویی خبر داده است.

هم چنین پروندهٔ وی که اکنون در بند نسوان زندان مرکزی اصفهان محبوس است، به شعبه ۱۱ دادگاه انقلاب اصفهان ارسال شده است.

خانوادهٔ این شهروند بهایی پس از مراجعه به شعبهٔ مذکور، مطلع شده‌اند که وی با دو تن دیگر به نام‌های “میثاق محمدعلی‌پور” و “امین هاشمی” هم پرونده‌ای ست و اتهامات هر سه نفر نیز “تبلیغ به نفع گروه‌ها و سازمانهای مخالف جمهوری اسلامی ایران” عنوان شده است.

هم چنین بازرپرس پرونده که شخصی به نام “ابوترابی” ست خطاب به “عطااله مهاجر” (پدر انیسا) گفته است که “شما بهایی‌ها حق ابراز عقیده و تبلیغ ندارید و دولت اسرائیل به شما ۲۵۰ ملیون دلار پول داده است تا به تبلیغ بپردازید!”

این در حالیست که طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر، ابراز عقیده امری کاملا عادی و حق هر انسانی می‌باشد.

بازپرس پرونده هم چنین گفته است که انیسا مطهر تا یک هفتهٔ دیگر ممنوع الملاقات است و تحقیقات پرونده ادامه دارد و صدور حکم نهایی نیز حداقل ۳ تا ۴ ماه زمان نیاز دارد.

شایان ذکر است که امین هاشمی و میثاق محمدعلی پور نیز، دو تن از شهروندان بهایی اصفهان هستند که به طور همزمان با انیسا مطهر بازداشت شده بودند.

آقای میثاق محمدعلی پور نیز در زندان مرکزی اصفهان (دستگرد) محبوس می باشند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید