خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۷ ساعت ۱۵:۰۹:۲۸

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  بی اطلاعی نسبت به وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

بی اطلاعی نسبت به وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

خبرگزاری هرانا – از وضعیت میرحسین موسوی و دکتر رهنورد، دو تن از رهبران مخالفان دولت، هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

به گزارش جرس، از روز گذشته، سه شنبه ۲۶ بهمن ماه خانهٔ میرحسین موسوی در محاصرهٔ کامل است و کلیه ارتباطات وی قطع شده است بطوری که حتی فرزندان وی نیز از او و همسرش خانم دکتر رهنورد بی‌اطلاع هستند.

تلفن ثابت او قطع شده است و محافظین وی در پاسخ به خانواده او گفته‌اند تعدادی مامورین اطلاعات در دفتر آن‌ها مستقر شده و مانع برقراری هرگونه ارتباط با موسوی هستند.

دختر مهندس موسوی که شب گذشته برای دیدار با پدر و مادرش عازم خانه آن‌ها بوده است مشاهده کرده است که یک اتومبیل ون بگونه‌ای در ابتدای کوچه ایستاده است که امکان عبور، حتی بصورت پیاده نیز از کنار آن وجود ندارد. مامورین مستقر در ون در پاسخ به اعتراض او گفته‌اند که بدستور دادستان تهران مبادرت به حصر مهندس موسوی کرده‌اند.

هم چنین ماموران آنتن‌هایی را در اطراف خانه موسوی کار گذاشته‌اند که عبور امواج مربوط به موبایل را غیر ممکن می‌نماید.

در حالی که بیش از ۲۴ ساعت از حصر موسوی و همسرش در منزل می‌گذرد هیچ یک از نزدیکان او موفق به هیچ گونه تماسی با آن‌ها نشده‌اند و حتی مطمئن نیستند که آیا آن‌ها در خانه خود هستند و یا به جای دیگری منتقل شده‌اند. در این حال نگرانی نسبت به سلامتی این دو نفر نیز رو به فزونیست.

گفتنی ست دختران آقای موسوی شب گذشته در مصاحبه‌ای گفتند: «نگرانی ما این است که اصلا نمی‌دانیم در پشت این درهای بسته و در پسِ سکوت و خاموشی و بی‌خبری ایجاد شده چه می‌گذرد و چه اقدامات غیرقابل تصوری علیه آن‌ها صورت گرفته است. ما نمی‌دانیم چه اتفاقی برای آقای موسوی و خانم رهنورد افتاده است و آیا اصولا مسئولیت حفظ جان مهندس موسوی و خانم رهنورد به عهده چه کسی است؟ ما حتی نمی‌دانیم آیا پدر و مادر ما در این منزل مستقر هستند و یا به جای دیگر منتقل شده‌اند؟»

شایان ذکرست از ساعاتی پیش، بعد از تشییع جنازه صانع ژاله، جمعی سازماندهی شده به سمت منزل موسوی و رهنورد رهسپار شدند. برخی سایتهای حکومتی نیز با ذکر آدرس منزل ایشان زمینه ساز حضور دیگر نیروهای وابسته لباس شخصی در مقابل منزل آن‌ها شدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید