خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۹, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۷ ساعت ۱۱:۵۱:۳۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بازداشت یکی از اساتید و چندین تن از دانشجویان دانشگاه هنر

بازداشت یکی از اساتید و چندین تن از دانشجویان دانشگاه هنر

خبرگزاری هرانا – در پی حمله امروز نیرو‌های امنیتی و نیروی شبه نظامی بسیج به دانشگاه هنر  یکی از اساتید و چندین تن از دانشجوبان این دانشگاه بازداشت شدند.

بر همین اساس دکتر علی اکبر علیزاد، مدیر گروه سینمای دانشگاه هنر ظهر امروز چهارشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در پی آن به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، فتانه رهقی (دانشجوی تئاتر)، فراز سرابی، عنایت صحرایی، علی صدیقی، مهرداد میرزایی، محمد طیب طاهر (دانشجوی کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر) و فراز فشارکی هفت دانشجوی این دانشگاه نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

هم چنین دانشجو نیوز نیز از بازداشت کوروش خان محمدی، حسن فتحی زاده، وحید نصرتی، عباس صالحی، عبدالله رنجبر، امیر بی نظیر و ۴ تن دیگر از دانشجویان دانشگاه هنر خبر داده است.

این بازداشت ها در جریان تشییع پیکر صانع ژاله، دانشجوی جان باخته در جریان اعتراضات مردمی بیست و پنجم بهمن ماه صورت گرفته است.

پیکر صانع ژاله صبح امروز توسط ماموران امنیتی  و بسیج از دانشگاه هنر تا دانشگاه تهران تشییع شد.

گفته می شود جدا از جو فوق العاده امنیتی دانشگاه هنر و محاصره ی دانشجویان توسط یگان ویژه، نیروهای لباس شخصی وابسته به بسیج نیز با باتوم و شوک الکتریکی به دانشجویان حمله کردند و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

 

توضیح: خبر بازداشت دکتر علی اکبر علیزاد صحت ندارد و کمیته گزارشگران حقوق بشر که منبع خبر ذکر شده است، آن را ساعاتی پس از انتشار تکذیب نموده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید