خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ برخورد خشونت آمیز نیروی نظامی با بازاریان و کسبه

هرانا؛ برخورد خشونت آمیز نیروی نظامی با بازاریان و کسبه

 

خبرگزاری هرانا – با وجود نزدیک شدن به لحظات پایانی ۲۵ بهمن ماه، درگیری‌های پراکنده در میدان امام حسین (تا ساعت ۳۰: ۱۰ شب) هم چنان ادامه دارد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا ، نیروهای گارد ویژه اقدام به شکستن شیشه های تعدادی از مغازه هایی که همچنان باز بودند نموده و همینطور به بعضی از اموال عمومی خسارت وارد کردند.

از سویی شهروندان بر اثر پرتاب مکرر گاز اشک آور از سوی نیروهای امنیتی، دچار مشکلات تنفسی حاد شده و مکررا به بیمارستان مراجعه می کنند.

هم چنین منابعی از کشته شدن شهروندی دیگر در خیابان جمال زاده خبر می دهند که تایید این خبر از سوی هرانا نیازمند اسناد بیشتری ست.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیش‌تر با انتشار گزارشی خبر از کشته شدن یک تن و مجروح شدن ۲ تن از شهروندان در حوالی خیابان رودکی- توحید داده بود که زخمی شدگان در این درگیری را بایستی به ۳ تن افزایش داد.

شایان ذکر است که خبرگزاری دولتی فارس ضمن تائید زخمی شدن تعدادی از شهروندان و وخیم توصیف کردن حال یکی از ایشان، مدعی شده است که به کار گیری خشونت ها و عامل مجروحیت شهروندان، اعضای یکی از گروههای معاند نظام و به گفته ی وی “منافقین” بودند.

 

عکس از بی بی سی- ۲۵ بهمن ماه

در تاریخ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۷ صبح تصحیح شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید