خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۹, 21st of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۴ ساعت ۲۱:۴۰:۰۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات گلستان بازداشت شد

عبدالناصر مهیمنی، رییس خانه مطبوعات گلستان بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – منزل عبدالناصر مهیمنی مدرس زبان و رییس خانه مطبوعات گلستان عصر روز یکشنبه ۲۴ بهمن مورد هجوم چهار نفر از ماموران لباس شخصی قرار گرفت.

بنا به اخبار رسیده به جرس، این امر در حالی اتفاق افتاد که همسر وی در منزل تنها بوده و یکی از ماموران به بهانه‌ی کسب اطلاع پیرامون آموزش زبان از ایشان می‌خواهد که درب منزل را باز کند و پس از آن، به رغم ممانعت وی، وارد منزل شخصی ایشان شدند.
این مسئله در حالی اتفاق افتاد که هیچ گونه مدرک شناسایی و نامه‌ی ماموریت ممهور به مهر نهادهای قضایی توسط ایشان ارائه نشد. مامورین پس از حدود یک ساعت بازرسی منزل ایشان، با ضبط کامپیوتر و برخی مدارک شخصی، محل را ترک کردند.

شایان ذکر است عبدالناصر مهیمنی در پایان ساعات اداری روز یکشنبه، با قرار بازداشت قاضی نریمانی مواجه شده و به رغم اعتراض به قرار صادره، به محل نامعلومی منتقل شد. این در حالی است که نامبرده از بیماری جسمی رنج می‌برد و با توجه به عدم تماس ایشان با خانواده، همسر و فرزندان وی در نگرانی و بی اطلاعی کامل به سر می‌برند.

این در حالی است که برادرزاده‌ی وی، محمد حسین مهیمنی فرزند محمد هاشم (استاندار اسبق گلستان)، دانشجوی رشته حقوق، عکاس و خبرنگار آزاد، نیز شامگاه جمعه شب ۲۲ بهمن ماه، در مسیر عزیمت به محل تحصیل بازداشت شده است.

با شدت گرفتن بازداشت ها در آستانه ۲۵ بهمن،‌ این دو عضو خانواده مهیمنی، از خانواده‌های فعال سیاسی اجتماعی استان، در فاصله ای کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شده اند. برخی گزارشها حاکی از آن است که این بازداشتها در راستای تسویه حسابهای سیاسی عناصر اقتدارگرای استان با این خانواده سیاسی-مذهبی صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید