خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۹, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۴ ساعت ۱۳:۰۹:۱۰

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  اجرای حکم حبس تعزیری محسن غمین، فعال دانشجویی

اجرای حکم حبس تعزیری محسن غمین، فعال دانشجویی

خبرگزاری هرانا – محسن غمین دانشجوی دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

محسن غمین، از فعالین دانشجویی سوسیالیست که در ۱۳ آذر سال ۸۶ در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران بازداشت شده بود، با اجرایی شدن حکم دو سال حبس تعزیری و صدور حکم جلب وی در تاریخ ۲۳ بهمن ۸۹ خود را به زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، اتهامات مطرح شده علیه وی “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروهک مارکسیستی” و “اجتماع و تبانی علیه نظام” است که مبنای صدور دو سال حبس تعزیری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه برای وی قرار گرفت و این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر نیز به تایید رسید.

لازم به ذکر است که این فعال دانشجویی، بدون حضور وکیل مدافع در دادگاه شرکت کرده و امکان ارائه دفاعیه حقوقی در دادگاه را نیز نداشته است.

محسن غمین فعال دانشجویی سوسیالیست مقطع کارشناسی رشته ی مهندسی عمران که در دانشگاه پلی تکنیک تهران تحصیل می کند آذرماه سال ۸۶ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و مدت ۴۸ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد و سپس به قید وثیقه موقتاً آزاد شد. وی همچنین در اسفند ۸۷ در جریان اعتراض دانشجویان پلی تکنیک به دفن شهید دانشگاه از سوی کمیته انضباطی دانشگاه به دو ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات محکوم شد و مدت یکسال به دانشگاه ممنوع الورود شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید