خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  گلایه از سرما در زندان‌ها حرف ضد انقلاب است!

گلایه از سرما در زندان‌ها حرف ضد انقلاب است!

خبرگزاری هرانا – غلامحسین اسماعیلی، رییس سازمان زندان‌ها گلایه خانواده برخی زندانیان درباره مشکلات گرمایشی زندان اوین را حرف ضد انقلاب دانست و گفت که آن‌ها آزادی موجود در کشور ما را زیر سوال می‌برند.

به گزارش ایسنا به نقل از رادیو زمانه، وی در حاشیه سفر رییس قوه قضاییه به استان هرمزگان در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره نگرانی خانواده‌های زندانیان از عدم ارائه خدمات مناسب در زندان گفت: “تاسیسات گرمایشی و سرمایشی زندان‌ها مرکزی و یکنواخت است. چرا بقیه زندانیان شکایتی ندارند و تنها برخی افراد که خود را مدعی می‌دانند، انتظار دارند همه خدمات در اختیارشان قرار بگیرد؟”

در ماه‌های اخیر هم‌زمان با فرا رسیدن فصل زمستان، اخباری مبنی بر نامناسب بودن وضعیت گرمایشی در برخی زندان‌ها از سوی خانواده‌های زندانیان سیاسی منتشر شده است. 

نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار زندانی در ملاقات با مادرش گفته بود: “هوای سلول انقدر سرد است که انگار شب‌ها روی یخ خوابیده‌ایم.”
پیش از آن نیز برخی دیگر از زندانیان سیاسی در دیدار با خانواده‌هایشان از سرد بودن فضای زندان گلایه کرده بودند. 

رئیس سازمان زندان‌ها همچنین مدعی شد که به همه زندانیان “فارغ از نوع جرم محکومان”، خدمات لازم ارائه می‌شود و مثلا اگر بهداری وجود دارد، برای همه زندانیان است و ربطی به نوع جرم ندارد.

زنان زندانی سیاسی در زندان اوین در چند ماه گذشته در بند متادون این زندان که یک سالن بزرگ مخصوص ترک زندانیان معتاد است، نگهداری می‌شوند و از امکاناتی همچون تلفن، ملاقات حضوری و استفاده از کتابخانه و امکانات فرهنگی- ورزشی زندان محروم هستند و در طول روز فقط دقایق محدودی اجازه استفاده از هواخوری را دارند. 

اخبار منتشر شده درباره وضعیت دیگر زندانیان سیاسی نیز حاکی از اعمال برخی محدودیت‌ها علیه آن‌ها، ‌ همچون قطع ملاقات و عدم امکان دسترسی به موقع به خدمات پزشکی است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید