خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۱ ساعت ۱۶:۵۲:۲۶

    خانه  > سایر گروهها  >  گزارشگران بدون مرز، بازداشت تقی رحمانی را محکوم کرد

گزارشگران بدون مرز، بازداشت تقی رحمانی را محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – گزارش گران بدون مرز دستگیری تقی رحمانی روزنامه نگار مستقل و چهره برجسته مدافع آزادی بیان را محکوم کرد.

گزارشگران بدون مرز همچنین خبر داده است که در آستانه فراخوان مخالفان ایران به راهپیمایی در روز ٢۵ بهمن ماه و در حمایت از مردم تونس و مصر، تعداد بسیاری از روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران در سراسر ایران از سوی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات احضار و یا تهدید شده‌اند.

ژان فرانسوا ژولیارد دبیر اول گزارش‌گران بدون مرز در این باره اعلام کرد : « ما عناد کینه‌ورزانه مقامات ایران را علیه روزنامه‌نگاران محکوم می‌کنیم. جمهوری اسلامی ایران یکی از سرکوب‌گرترین کشورهای جهان در عرصه آزادی مطبوعات است. تقی رحمانی بدون حکم و هیچ اتهامی بازداشت شده است ما خواهان آزادی بدون قید و شرط او و همه روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران زندانی هستیم.”

تقی رحمانی در روز ٢٠ بهمن ماه از سوی ماموران امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافته است. بازداشت این روزنامه نگار در حالی است که نرگس محمدی همسرش، روزنامه‌نگار و سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در پی آزادی از زندان در تاریخ ١٠ تیرماه شدیدا بیمار و بستری است. وی در شامگاه ٢٠ خرداد در منزلش از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

تقی رحمانی از ١٣۶٠ تا امروز برای فعالیت‌های سیاسی و مطبوعاتی‌اش بارها دستگیر و به زندان محکوم شده است. این روزنامه‌نگار برای همکاری با نشریات زیر زمینی پیشتاز و موحد و یا همکاری با نشریات دارای مجوز ایران فردا و امید قزوین، در کل بیش از ١۶ سال از عمر ۴٨ ساله‌اش را در زندان گذرانده است. گزارش‌گران بدون مرز یاد آور می‌شود که : ایران با ٣٠ روزنامه‌نگار زندانی بزرگ‌ترین زندان روزنامه‌نگاران در جهان است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید