خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تقی رحمانی بازداشت شد

تقی رحمانی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – تقی رحمانی عضو شورای فعالان ملی مذهبی، نیمه شب گذشته در منزلش بازداشت شد.

رحمانی که عضو فعال ستاد مهدی کروبی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز بود، پیش از این نیز سابقه ی بازداشت های بسیاری داشته و حدود یک‌سوم از عمر خود را در زندان به‌سر برده ‌است.

به گزارش سحام نیوز، وی در سال ۱۳۶۰ به جرم عضویت در گروهی متأثر از اندیشه‌های علی شریعتی، به سه سال حبس محکوم شد. در سال ۱۳۶۵ بخاطر نوشته‌هایش در روزنامه زیرزمینی موحد متعلق به گروه موحدون در زمینه نوگرایی دینی دستگیر و این بار برای ۱۱ سال به زندان محکوم شد. پس از آزادی از زندان در سال ۱۳۷۶ با ماهنامه ایران فردا و هفته‌نامه امید زنجان همکاری می‌کرد. او در ۲۰ اسفند ۱۳۷۹ دوباره در یک حمله شبانه به همراه تعداد دیگری از اعضای جریان ملی مذهبی دستگیر شد و در ۲۷ فروردین ۱۳۸۱ با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد. رحمانی همراه با دو همکارش هدی صابر و رضا علیجانی در ۲۵ خرداد ۱۳۸۲ هم از سوی سعید مرتضوی، بازداشت و ۲۲ ماه در بند بسر برد.

وی بار دیگر بلافاصله پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال ۱۳۸۸ به همراه هدی صابر و رضا علیجانی برای چند روز دستگیر شد.

همسر وی نرگس محمدی نیز نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر است که سال گذشته به مدت چند هفته در بازداشت نیروهای امنیتی به سر برده بودوبه علت بیماری شدیدی که در زندان دچار شده بود مسولان زندان به صورت موقت او را آزاد نمودند و به مدت سه هفته در بیمارستان بستری گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید