خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با هرگونه تحرک مخالفان به شدت برخورد می کنیم

با هرگونه تحرک مخالفان به شدت برخورد می کنیم

خبرگزاری هرانا – در ادامه واکنش مقامات دولت جمهوری اسلامی به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۵ بهمن برای حمایت از قیام مردم مصر و تونس،حسین همدانی، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، می گوید با هرگونه تحرک مخالفان “به شدت برخورد” خواهد شد.

حسین همدانی با اشاره به این که “هر سال در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحرکات دشمنان برای کاهش حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستیم” گفته است: “فتنه گران جنازه ای بیش نیستند و با هرگونه تحرک آن ها به شدت برخورد می کنیم.”

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان در ایران، هفته جاری در نامه‌ای مشترک به وزارت کشور، خواستار صدور مجوز برای برگزاری راهپیمایی در حمایت از جنبش‌های اعتراضی در مصر و تونس علیه حکومت‌های استبدادی این کشورها شده‌اند.

آنها در این نامه، با اشاره به اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، زمان و محل برگزاری این راهپیمایی را ساعت سه بعدازظهر روز ۲۵ بهمن و از میدان امام حسین تا میدان آزادی تهران اعلام کرده‌اند.

به گزارش رادیو فردا به نقل از ایرنا، فرمانده سپاه تهران بزرگ با تهدید مخالفان می گوید: “فتنه گران باید بدانند، دیگر آن ها را فریب خوردگانی نمی دانیم که به نتیجه انتخابات معترض باشند، قطعاً‌ آن ها را ضد انقلاب و جاسوس می دانیم و به شدت با آن ها برخورد خواهیم کرد.”

“فتنه گران” عنوانی است که مقامات جمهوری اسلامی به معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ اطلاق می کنند. پس از حوادث انتخابات سال گذشته تهران و برخی از شهر های ایران شاهد راهپیمایی های معترضان بود که به گفته مخالفان ده ها نفر در این اعتراضات کشته شدند. نیروهای امنیتی ایران هرگونه تظاهرات اعتراضی را سرکوب کردند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در ادامه با اشاره به آنچه که “تحرکات اخیر سران فتنه” خواند، گفته است: “آن ها در ۱۴ بهمن از طرفدارانشان خواسته بودند که به خیابان ها بیایند اما هیچ گونه اتفاقی رخ نداد و این به معنای آن است که دیگر هواداری ندارند.”

اشاره فرمانده سپاه محمد رسول الله به دعوت چند وب سایت برای شرکت در تظاهرات اعتراضی در تهران در ۱۴ بهمن است که گزارشی در خصوص بروز تجمع اعتراضی در این روز منتشر نشده است.

هشدار فرمانده سپاه محمد رسول الله به رهبران مخالفان درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن در همان روزی منتشر شده است که سخنگوی قوه قضاییه نیز درخواست مهدی کروبی و میرحسین موسوی برای انجام تظاهرات “نوعی ایجاد تفرقه” ارزیابی کرده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه گفته است: “این اقدام صرفاً یک اقدام سیاسی است و مردم ما هشیار هستند و هرجا که ضرورت داشته باشد با اقداماتی که از مراجع قانونی انجام می‌شود به دشمنان پاسخ می‌گویند.”

درخواست مجوز راهپیمایی ۲۵ بهمن با استقبال جبهه مشارکت، از احزاب اصلاح‌طلب، روبه‌رو شده و وب‌سایت‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان تاکنون با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، اقدام به انتشار اخبار مرتبط با این راهپیمایی و گشایش صفحات فیس‌بوک و توئیتر کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید