خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  پیکر زهرا بهرامی بدون حضور خانواده دفن شد

پیکر زهرا بهرامی بدون حضور خانواده دفن شد

خبرگزاری هرانا – پیکر زهرا بهرامی زندانی سیاسی که چندی پیش توسط دستگاه قضایی اعدام شد، در شهر سمنان بدون حضور خانواده دفن شد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه مامورین وزارت اطلاعات با بنفشه نایب‌پور فرزند زهرا بهرامی تماس گرفته و به وی اعلام می‌کنند که در ساعت ۳۰: ۱۶ قصد دفن پیکر مادر ایشان را در سمنان دارند.

مامورین وزارت اطلاعات به فرزند وی اعلام کردند که در صورت تمایل یک نفر از اعضای خانواده وی می‌توانند در مراسم دفن حاضر شوند و این در حالی بود که نامبرده تنها یک ساعت وقت داشت از تهران به سمنان برود و عملا با عدم اعلام بموقع از حضور وی در این مراسم نیز جلوگیری کردند.

مقامات اطلاعاتی و قضایی در حالی اقدام به دفن مخفیانه جسد زهرا بهرامی نموده‌اند که وی به گفته ایشان به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر اعدام شده است و طبق روال عادی پیکر زندانیان اعدامی مواد مخدر به خانواده ایشان تسلیم می‌شود تا مراسم تدفین وی را خانواده قربانی انجام دهند.

این گزارش می‌افزاید خانواده زهرا بهرامی از برگزاری مراسم محروم شده‌اند و ماموران وزارت اطلاعات در تماس تلفنی با خانواده زهرا بهرامی به ایشان اعلام کرده است که دفن مخفیانه وی را به سفارت هلند اطلاع ندهند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید