خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۹, 25th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۱۶ ساعت ۱۴:۰۹:۰۲

    خانه  > اصناف  >  دوسال اضافه کاری معوق دبیران هنرستان‌ها و بی‌تفاوتی مسوولان

دوسال اضافه کاری معوق دبیران هنرستان‌ها و بی‌تفاوتی مسوولان

خبرگزاری هرانا – دبیران، مدیران و معاونان و دیگر پرسنل هنرستانهای آموزش و پرورش بیش از دو سال است که دستمزد مربوط به اضافه کاری اجباری خود را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش کلمه، از دبیران تعدادی از هنرستانهای کشور که در دبیرستانهایی با عنوان “کار و دانش” مشغول به فعالیت هستند، با وجود اینکه این افراد مجبورند ساعات بیشتری را در مدارس حود بگذرانند اما دو سال است که به خاطر این اضافه کاری حتی یک ریال هم دریافت نکرده‌اند. آن‌ها بار‌ها در این باره به مسوولان آموزش و پرورش شکایت کرده وخواستار پرداخت حقوق عقب مانده‌شان شده‌اند.

مسوولان آموزش و پرورش اما هر بار به آن‌ها وعده داده‌اند که به زودی اضافه کاری معوقه دوسال گذشته را پرداخت می‌کنند اما تا این زمان هیچ یک از پرسنل این هنرستان‌ها مبلغی را به عنوان اضافه کار دریافت نکرده‌اند.

دولت پیش از این به این دبیران و کارکنان وعده داده بود که به خاطر این فعالیت اضافه کاری دریافت می‌کنند اما بیش از دو سال است که پرسنل این مدارس تا ساعت دو نیم بعد از ظهر در محل کار خود حاضرند اما هیچ مبلغ اضافه‌ای را دریافت نکرده‌اند.

حقوق اندک معلمان، پرداخت نامنظم اضافه کاری به دبیران آمورش و پرورش و لغو قانون بازنشستگی پیش از موعد شرایط بسیار دشوار معیشتی را برای معلمان آموزش و پرورش فراهم کرده است.

تا پیش از دوره دوم شروع کار دولت احمدی‌نژاد شرایطی فراهم شده بود تا دبیران آموزش و پرورش بعد از ۲۰ سال کار بازنشسته شوند. بیشتر معلمان از این قانون به خاطر مازاد نیروی انسانی در مدارس کشور استقبال کردند؛ اما این قانون هم تنها پس از چند ماه تصویب دوباره توسط دولت لغو شد و معلمان اکنون مجبورند تا ۳۰ سال کار را با دریافت پایین‌ترین حقوق و مزایا طی کنند. مزایایی که هر روز بخشی از آن کاسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید