خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۱۵ ساعت ۲۲:۰۳:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  مسعود کیمیایی خواستار تجدید نظر قوهٔ قضائیه در حکم جعفر پناهی شد

مسعود کیمیایی خواستار تجدید نظر قوهٔ قضائیه در حکم جعفر پناهی شد

خبرگزاری هرانا – مسعود کیمیایی، کارگردان سر‌شناس سینمای ایران در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر خواستار تجدید نظر قوه قضائیه در حکم جعفر پناهی کارگردان سینمای ایران شد.

به گزارش خبرآنلاین، مراسم افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر جمعه شب پانزدهم بهمن ماه در سالن اجتماعات برج میلاد برگزار شد و در این برنامه علاوه بر اهدای جوایز بخش مواد تبلیغی هفت بزرگداشت و دو یادبود نیز برپا شد.

در بخش بزرگداشت مسعود کیمیایی که با تشویق گرم حاضران همراه بود، این کارگردان پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «سلام و سپاس. آنچه که همین طور به من می‌گوید بگو، رفتن نعمت حقیقی دوست با وفای من است؛ دوستی که ۱۰ فیلم با او گرفتیم. دوست دیرینه من؛ به یادش هستم.»

او ادامه داد: «بحث اولم این است که بعد ۳۰ سال جشنواره فیلم فجر به یاد من افتاد و این دوره، دوره‌ای است که به دلیل لطف و مهر آقایان پذیرفتم و خدمت رسیدم.»

کیمیایی سخنان خود را در مورد پناهی چنین آغاز کرد: «و اما من ۷۰ سالم است. ۵۲ سال است در این سینما کار می‌کنم و ۳۰ فیلم در این سرزمین ساختم و هیچ جای دیگری نبودم. هیچ جای دیگری نمی‌توانم باشم.»

کارگردان «حکم» گفت: «من با کمال فروتنی و تواضع با این ۷۰ سال سنم از قوه قضائیه می‌خواهم تجدید نظری در حکم جعفر پناهی کند.»

این بخش از سخنانان کیمیایی با تشویق گسترده حاضران در سالن روبرو شد و تعدادی از حاضران کیمیایی را برای بیان این سخن ایستاده تشویق کردند.

این کارگردان بعد از پایان تشویق‌ها، سخنان خود را در مورد پناهی چنین ادامه داد: «من خودم با این ۷۰ سال سن و با کمال فروتنی می‌خواهم چنین شود. من یکی از فیلم‌هایم را به نام «حکم» با پناهی مونتاژ کردم. او دوستم است. خواهش می‌کنم در حکم او تجدید نظر شود.»

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید