خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۸۹, 19th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۱۵ ساعت ۲۱:۳۷:۳۲

    خانه  > فرهنگی  >  فاطمه معتمدآریا و مجتبی میرتهماسب ممنوع الخروج شده اند

فاطمه معتمدآریا و مجتبی میرتهماسب ممنوع الخروج شده اند

خبرگزاری هرانا – فاطمه معتمدآریا و مجتبی میرتهماسب که قرار بود روز پنجشنبه برای شرکت در برنامه “از نزدیک و شخصی” در حاشیه مراسم اسکار به آمریکا سفر کنند، با ممانعت نیروهای امنیتی در فرودگاه امام خمینی تهران روبه‌رو شدند.

گذرنامه‌های خانم معتمدآریا و آقای میرتهماسب روز پنجشنبه در آخرین مراحل بازبینی توسط مأموران مستقر در فرودگاه امام خمینی تهران ضبط شده است و مأموران مستقر در فرودگاه بدون هیچ توضیح و تنها با نشان دادن حکمی به آنها اعلام کرده‌اند که اجازه خروج از ایران را ندارند.

به گزارش رادیو فردا، این درحالی است که محمدمهدی عسگرپور، ابراهیم حاتمی‌کیا، سیدرضا میرکریمی، رخشان بنی‌اعتماد، امین تارخ، فرهادی توحیدی، مجتبی راعی و علیرضا رئیسیان دیگر سینماگرانی که به نمایندگی از سینمای ایران به برنامه «از نزدیک و شخصی» دعوت شده بودند، بدون هیچ مسئله‌ای خاک ایران را به مقصد آمریکا  ترک کردند.

گفته می‌شود ضبط گذرنامه خانم معتمد آریا و آقای میرتهماسب به دلیل حمایت این دو هنرمند از میرحسین موسوی در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته است، با این حال، هنوز مقامات مسئول در باره علت ممنوع الخروج شدن این دو اظهار نظری نکرده اند.

به دنبال ممانعت از سفر این دو هنرمند به آمریکا، محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما، روز شنبه از مسئولان کشور درخواست کرد تا در فرصت باقی مانده مشکل این دو هنرمند حل شود.

محمد مهدی عسگرپور از نمایندگان سینمای ایران در اسکار که در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد در گفت‌وگو با ایسنا گفته است: “فاطمه معتمدآریا از چهره‌های شناخته شده در میان مردم است و در فرودگاه مردمی که این اتفاق را می‌بینند، این موضوعات را به عنوان مشکلات غیرسیاسی نمی‌گذارند.”

آقای عسگرپور در ادامه مصاحبه خود با ایسنا از مسئولان کشور، رئیس‌جمهوری، وزیر ارشاد و معاونت سینمایی درخواست کرده که این مشکل را به گونه‌ای حل کنند تا هر دو هنرمند امکان حضور در آمریکا را بیابند.

آقای عسگرپور در پایان این مصاحبه درباره بازتاب این اتفاق در فضای اسکار گفته است که این موضوع اثرات خوبی در آن فضا نداشت و تأکید کرد: “سعی کردیم ماجرا به یک فضای سیاسی تبدیل نشود.”

در برنامه «از نزدیک و شخصی» که به بررسی سینمای ایران اختصاص دارد، هشت فیلم از ایران به نمایش درمی آید و جلسه نقد و بررسی فیلم ها با حضور برخی از عوامل سازنده برگزار می شود.

این برنامه که با همکاری آکادمی اسکار و آرشیو فیلم و تل ویزیون یو سی ال از روز جمعه آغاز شده، یک هفته ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید