خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  افزایش زنان خیابانی افغان در جنوب تهران

افزایش زنان خیابانی افغان در جنوب تهران

خبرگزاری هرانا – چندی است که حضور زنان خیابانی افغانی در جنوب تهران تبدیل به معضلی جدید شده که در معابر این شهر خود نمایی می‌کند.

رهگذرانی که از خیابان‌های جنوب تهران عبور می‌کنند با صحنه‌هایی روبرو می‌شوند که اگرچه به معضلی تکراری در تهران تبدیل شده است، اما نسخه عجیب‌تر آن در جنوب تهران قابل مشاهده است.

 

حضور زنان و دختران افغانی در معابر و خیابان‌های جنوب تهران و اتفاقات پیرامون آنها صحنه‌هایی را به وجود می‌آورد که اگر اقدام عاجل در برخورد و جلوگیری از تردد آنها نشود بیم آن می‌رود که این معضل به سطح شهر تهران نیز سرایت کند.

حضور این زنان و دختران که علی رغم تلاش‌های بسیار خود نتوانسته‌اند چهره غیر ایرانی خود را تغییر دهند، در سطح منطقه‌ای مذهبی، همچون جنوب تهران جالب توجه است.

مسئولان این منطقه ضمن تایید این موضوع حضور این افراد در سطح شهر “از اتخاذ تدابیر لازم برای برخورد با آنها خبر می‌دهند.”

برخی کارشناسان با اشاره به مهاجرپذیر بودن جنوب تهران این اتفاق را از تبعات افزایش حضور مهاجران افغانی در این منطقه بر می‌شمرند.

این افراد با اشاره به برخی روستاهای حاشیه‌ای “ری ” که در آنها جمعیت مهاجران افغانی بیش از ایرانی هاست، عدم توجه به این تغییر نسبت جمعیتی را دارای عواقب بسیاری می‌دانند که زنان خیابانی افغانی یکی از آنهاست.

وی با اشاره به حضور چندین ساله برخی خانواده‌های مهاجر افغانی در ایران و جنوب تهران، فرزندان اینان را نسلی از مهاجرین می‌دانند که در ایران به دنیا آمده و علی رغم حضور در خانواده های افغانی قادر به پذیرش جایگاه خود در اجتماع به عنوان یک غیر ایرانی نیستند.

این فرزندان خانواده‌های مهاجر افغانی با بزرگ شدن و حضور در اجتماع مایل نیستند که مانند پدران و مادران خود تن به کارهای دون داده و به مشاغل سخت روی بیاورند؛ این افراد که در واقع نسل دوم و سوم مهاجران هستند علی رغم حضور در خانواده‌ای مهاجر علاقه دارند تا به جایگاه مناسبی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی دست پیدا کنند اما عدم پذیرش این موضوع از سوی جامعه ایرانی و دلایلی از این دست باعث می‌شود تا این افراد برای رسیدن به خواسته‌های خود به راههای غیر مشروع و غیرقانونی روی بیاورند.

سایت های دولتی نظیر خبر آنلاین ضمن نادیده گرفتن مسائلی حادتر در انتهای این گزارش، افزایش سرقت‌های زنجیره‌ای، افزایش قتل با انگیزه‌های مالی را به این افراد نسبت داده اند.

“گزارش فوق الزاما منعکس کننده دیدگاه های خبرگزاری هرانا نیست”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید