خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  تماس تلفنی آیت اله بیات زنجانی با خانواده سعید متین پور

تماس تلفنی آیت اله بیات زنجانی با خانواده سعید متین پور

خبرگزاری هرانا – آیت اله بیات زنجانی طی تماس تلفنی با خانواده سعید متین پور پیگیر آخرین وضعیت این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی شد.

در این تماس تلفنی که روز جمعه ٨ بهمن ٨۹ صورت گرفت خانم عطیه طاهری همسر سعید متین پور ضمن تشریح وضعیت همسرش در بند ۳۵۰ زندان اوین، از حمایتهای معنوی و دلگرم کننده آیت اله بیات زنجانی و نیز پیگیری های ایشان از وضعیت زندانیان سیاسی تقدیر نمود.

آیت اله بیات زنجانی نیز با آرزوی سلامتی و آزادی هر چه سریعتر سعید متین پور، از بستگان وی خواست تا با توکل به خداوند،در برابر سختی ها و ناملایمات صبر پیشه سازند.

گفتنی است سعید متین پور چهارم خرداد ۱۳۸۶ در زنجان بازداشت و به مدت نه ماه تحت بازجویی توام با شکنجه قرار داشت. وی چند ماهی به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد بود اما شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی طی حکمی در خرداد ۸۷ این روزنامه نگار آذربایجانی را به هشت سال زندان محکوم کرد.

متین پور تیرماه ۸۸ برای اجرای حکم هشت ساله زندان بازداشت و به بند ۳۵۰زندان اوین منتقل شده است و مدت ۱۹ ماه است که بدون استفاده از مرخصی در زندان بسر می برد و علیرغم گواهی پزشکان، از دادن مرخصی درمانی به او خودداری می کنند.

سازمانهای بین المللی حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز متین پور را زندانی عقیده و وجدان نامیده و خواهان آزادی بی قید و شرط وی می باشند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید