خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  پلمپ انجمن اسلامی دانشکده نفت آبادان توسط حراست

پلمپ انجمن اسلامی دانشکده نفت آبادان توسط حراست

خبرگزاری هرانا – دفتر انجمن اسلامی دانشگاه نفت آبادان با توجه به عدم حضور شورای مرکزی توسط حراست این دانشگاه تعطیل شد.

به گزارش دانشجو نیوز، بعد از ناپدید شدن و بازداشت حجت عربی، دانشجوی دانشگاه نفت آبادان و عضو انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه، شورای مرکزی انجمن اسلامی موقتا تعطیل شد. در میان این کشمکش ها حراست دانشگاه نفت آبادان از این فرصت استفاده کرد و دفتر انجمن اسلامی  را پلمپ و تعطیل کرد.
گفتنی است حجت عربی از روز پنجشنبه  ۲۳ دی ماه و بعد از یورش مامورین امنیتی به محل سکونت وی ناپدید شد. این دانشجو چند روز بعد در تماسی تلفنی با خانواده اش از بازداشت و نگهداری خود در بازداشتگاه اطلاعات آبادان خبر داد.

بعد از بازداشت حجت عربی، شورای دفاع از حق تحصیل با انتشار بیانیه ای این بازداشت را محکوم کرد و نوشت: “به نظر میرسد بازداشت غیرقانونی ، خودسرانه و غیراخلاقی این دانشجوی محروم از تحصیل و ستاره دار همزمان با برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان ، اقدامی در جهت اجرای محکومیت غیرقانونی کمیته انضباطی دانشگاه آبادان است که حتی با معیار‌ آئین نامهٔ فعلی کمیته های انضباطی نیز، غیرقانونی‌ میباشد.”

آقای عربی پیش از این نیز از سوی مسئولین کمیته انضباطی دانشگاه آبادان در اقدامی غیرقانونی، حکم اخراج و محرومیت از تحصیل برای سه سال را دریافت کرده است. این حکم در حالی از سوی کمیته انضباطی دانشگاه آبادان صادر شده است که طبق آیین نامه پر اشکال کمیته انضباطی دانشگاه ها صدور چنین حکمی در صلاحیت کمیته انضباطی دانشگاه نمی باشد. در آیین نامه کمیته انضباطی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صدور حکم اخراج از دانشگاه فقط برای کسانی در نظر گرفته شده که در محیط دانشگاه اقدام به قتل نمایند و یا دست به مبارزه مسلحانه بزنند. در این صورت نیز تنها کمیته مرکزی انضباطی مستقر در وزارت علوم صلاحیت صدور  چنین حکمی را دارا میباشد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر نزدیک به ۵۰ دانشجو در زندان های کشور وجود دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید