خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  با پلمپ ۵۰ شرکت هرمی: بیش از ۱۰۰۰ نفر در تهران بازداشت شدند

با پلمپ ۵۰ شرکت هرمی: بیش از ۱۰۰۰ نفر در تهران بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – عصر دیروز یک‌شنبه و در طی یک عملیات گسترده نیروهای نظامی، ۵۰ شرکت هرمی در تهران پلمپ شده و بیش از  ۱۰۰۰ نفر نفر بازداشت شدند.

نیروهای حفاظت اطلاعات و نیروی انتظامی تهران در این عملیات شرکت داشته و به منازلی در مناطقی از شهر تهران همچون سعادت آباد تهران حمله کرده اند.
به گزارش دانشجونیوز، در ۲۲ دی ماه نیز، تقوی مدیر مبارزه با شرکت های هرمی در معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات از بازداشت ۱۰۰۰ نفر در ارتباط با شرکتهای هرمی در آن روز خبر داده بود. با این حساب در کمتر از یک ماه گذشته بیش از دو هزار نفر در تهران به جرم ارتباط و فعالیت در شرکتهای هرمی بازداشت شده اند.

پیش از این وزارت  اطلاعات شرکت هایی مانند: “کوئست اینترنشنال (کیو.آی)، آمگا گلوبال، اسکای وی-گالف، سان‌شاین امپایر، گریفین، پالینور، آسو گستر شرق، ایم‌تریسرز، ویپرول، ویکتوری وی، پارمیس، اف اس جی، سیلور فسیلیتی، ایمپریال اینوستمنت، تلاش گستر تجارت-اینوایتینگ، تراست اینوست، تچوار، پی‌.آی‌.جی، تی ام فاند، ریئل فایننسرز، فایننسرز، وال استریت اینوست، نتف کرپ، ولنسی، جی ام ای، پورت فولیو اینوستمنت، گاما نت، یو ان کامین، ویفاند، یونایتد فاند، اکو گروپ اینوستمنت، اکسیم فاند، ترمو هائس، نتف، گلدن ویلج، ایولو، گمبیت، مگا هلدینگ، پی آی جی، شبکه گردان موفق، الوند، جی ام آی، یورو تاپ، سان‌شاین امپایر- سی نت اینترنشنال و فارکس” را از شبکه‌های “غیرمجاز هرمی” دانسته بود که فعالیت آنها در ایران ممنوع می باشد.

بعد از ممنوعیت این “شبکه های هرمی” بسیاری از اعضای آنها طی چند مرحله بازداشت شده اند از همین روی مدیر مبارزه با شرکت های هرمی، گفته است که “ضربات وزارت اطلاعات تا محو کامل آنها ادامه خواهد داشت.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید