خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با مرخصی سعید متین پور،روزنامه نگار زندانی

مخالفت با مرخصی سعید متین پور،روزنامه نگار زندانی

خبرگزاری هرانا – سعید متین پور نویسنده، روزنامه نگار و فعال مدنی آذربایجان و حقوق بشر نزدیک به دو سال است که بدون استفاده ازحق مرخصی در زندان اوین به سر می برد و همچنان با مرخصی وی مخالفت می شود.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانی ۳۵ ساله و متولد شهر زنجان است . وضعیت جسمی این روزنامه نگار نامناسب است و با وجود گواهی پزشکان همچنان مسوولان زندان از دادن مرخصی درمانی به او خودداری می کنند .

متین پور که فارغ‌التحصیل فلسفه از دانشگاه تهران است این روزها دچار کمر درد شدید است. در مدت بازداشتش نیز به عفونت ریه مبتلا شده بود که به علت عدم مداوا در زندان تبدیل به بیماری مزمن و حاد شده است .

خانواده متین پور با اینکه هر بار برای ملاقات با وی از شهر زنجان به تهران می ایند اما با این همه هرگز تقاضای انتقال او به زندان زنجان را نداده اند، چرا که به عقیده آنها وقتی وضعیت زندان اوین تا تا این حد نامناسب است دیگر زندانها به ویژه زندانهای شهرستانها حتما شرایط نامناسب تری هم دارند .

سعید متین پور پیش از انتخابات سال گذشته دستگیر و به مدت نه ماه تحت بازجویی قرار گرفت . او چند ماهی را با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیونی در آزادی موقت گذراند اما همزمان با شروع اعتراضات پس از انتخابات دوباره به زندان اوین منتقل شد .

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید