خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ هادی پیری، فعال آذربایجانی آزاد شد

هرانا؛ هادی پیری، فعال آذربایجانی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هادی پیری، ۲۳ ساله و فارغ التحصیل رشته مخابرات هواپیمایی روز گذشته از زندان میانه آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، هادی پیری که عبارت «تورک دیلینده مدرسه» را به طول سیصد و پنجاه متر گچ ریزی و حک کرده بود توسط ماموران نیروی انتظامی در ترکمنچای میانه دستگیر شد بود.

نامبرده از مدافعین هویت طلب آذربایجانی در ایران که اوایل آذرماه ۸۹ درخانه پدری‌اش در شهر ترکمنچای میانه برای اجرای حکم زندان دستگیر و روانه زندان میانه شده بود پس از تحمل ۲ ماه زندان با احتساب ایام بازداشت قبلی آزاد شد.

دادگاه این فعال مدافع هویت تورکی در ایران شهریورماه امسال (۱۳۸۹) در شعبه اول دادگاه انقلاب میانه به ریاست قاضی احسانی به اتهام بر هم زدن امنیت کشور، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و امنیت ملی به نفع گروههای مخالف نظام برگزار شده بود.

دادگاه مستندا با توجه به مواد ۵۰۰، ۵۰۴و ۱۰از قانون مجازات اسلامی ضمن ضبط و امحا آثار مکشوفه متهم را از بابت فعالیت به نغع گروههای مخالف نظام به تحمل چهار ماه حبس و از بابت توهین به رهبری به تحمل یکسال حبس محکوم و اعلام می‌نماید. لاکن دادگاه باتوجه به وضعیت متهم و فقد سابقه کیفری محکوم علیه اجرای ۱۴ ماه از حبس وی را به استناد ماده ۲۵ قانون مجازات اسلامی به مدت پنج سال تعلیق می‌نماد. چنانچه در ایام تعلیق مرتکب جرائم مشابه شدند مجازات تعلیقی وی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید