خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ ساعت ۶:۴۳:۰۶

    خانه  > اعدام  >  جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی اعدام شدند

جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی اعدام شدند

خبرگزاری هرانا -جعفر کاظمی و محمدعلی حاج آقایی، بامداد امروز، دوشنبه، چهارم بهمن ماه، بدون اطلاع وکیل و خانواده به دار آویخته شدند.

«جعفر کاظمی» فرزند صادق و «محمدعلی حاج آقایی» فرزند رجبعلی، به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، در زندان اوین اعدام شدند.

این دو زندانی سیاسی، سه شنبه ی هفته ی گذشته نیز تا پای چوبه ی دار برده شدند اما اجرای حکم ایشان به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد.

خبرگزاری های دولتی اتهام کاظمی و حاج آقایی را”توزیع تصاویر و پلاکاردهای مربوط به سازمان مجاهدین، تهیه تصویر و فیلم از درگیری‌ها و نیز سر دادن شعارهایی” عنوان نموده اند.

جعفر کاظمی و محمد علی حاج آقایی در اواخر شهریورماه ۱۳۸۸ در پی شرکت در تجمعی اعتراضی بازداشت و از جمله متهمانی بودند که در دادگاه‌های نمایشی وقایع بعد از انتخابات محاکمه شدند.

ایشان در حالی به اتهام آنچه «شرکت در اغتشاشات ۶ دی ماه» نامیده می‌شود، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی مقیسه، مورد محاکمه قرار گرفتند؛ که چند ماه پیش از آن درگیری‌ها، بازداشت شده بودند.
حکم این دو تن که از زندانیان سیاسی بازمانده از قتل عام‌های زندانیان سیاسی دههٔ شصت هستند به  اتهام«محاربه»، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، به ریاست قاضی زرگر در اوایل اردیبهشت ماه سال جاری تایید شده بود.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ بیست و چهارم دی ماه، طی بیانیه ای از اعدام قریب الوقوع این دو زندانی سیاسی خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید