خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مهمانپرست: جرم زهرا بهرامی حمل مواد مخدر و در دست رسیدگی است

مهمانپرست: جرم زهرا بهرامی حمل مواد مخدر و در دست رسیدگی است

خبرگزاری هرانا – رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در اظهارنظری در مورد پرونده زهرا بهرامی، زن ایرانی- هلندی محکوم به اعدام، تأکید کرد که خانم بهرامی به جرم «حمل بیش از یک کیلوگرم مواد مخدر به کشورهای اروپایی» بازداشت شده و «جرم این فرد در دادگاه در حال رسیدگی است».

به گزارش رادیو فردا، آقای مهمانپرست همچنین کشورهای غربی را متهم کرد که «به بهانه حمایت از حقوق بشر و برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی» پرونده زهرا بهرامی را مطرح کرده‌اند.
وی افزود که زهرا بهرامی به غیر از گذرنامه ایرانی، «گذرنامه کشورهای دیگری، از جمله کشورهای اروپایی، را داشته و توسط نیروی انتظامی به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده است».

زهرا بهرامی، سال گذشته سه روز پس از وقایع خشونت‌بار عاشورای تهران بازداشت و آن طور که دختر و وکیل وی می‌گویند، دادگاه انقلاب تهران علاوه بر موضوع حمل مواد مخدر، پرونده‌ای را با قید اتهام عضویت خانم بهرامی در گروه «انجمن پادشاهی ایران» در دست بررسی دارد.

این اتهام در طول محاکمات خانم بهرامی از سوی وی رد شده است و در زمان طرح این اتهام نیز، به گفته دختر خانم بهرامی، انجمن پادشاهی ایران اتهام وابستگی وی به این گروه را رد کرده است.

علاوه بر این خانم بهرامی در دادگاه اتهام حمل مواد مخدر را نیز رد کرده است و به گفته دخترش به قاضی صلواتی، رئیس دادگاه، گفته است که «من تحت فشار بودم.  در شرایط خیلی وحشتناکی قرار داشتم و ناچار شدم این اتهامات را بپذیرم اما الان دارم به شما می‌گویم که این اتهام کلاً بی‌پایه و اساس است و آن را به طور کامل رد می‌کنم.»

با این حال گفته‌های آقای مهمانپرست در مورد اینکه جرم خانم بهرامی «در دادگاه در حال رسیدگی است»، در شرایطی است که به گفته ژینوس شریف رازی، وکیل وی، در ارتباط با اتهام حمل مواد مخدر حکم اعدام خانم بهرامی به وی ابلاغ شده است.

بنفشه نایب‌پور دختر زهرا بهرامی به تازگی به رادیو فردا گفته بود که در آخرین ملاقاتی که با مادرش داشته، وی از وضعیت پیش آمده «وحشت‌زده» بوده است. خانم نایب‌پور همچنین اضافه کرده بود که «ما هنوز منتظریم که پرونده‌شان به کمیسیون عفو و بخشودگی ارسال شود و در آنجا ببینیم که چه پاسخی به ما می‌دهند. زمانش هم مشخص نیست. اینکه کی پرونده به کمیسیون عفو و بخشودگی برسد و یا اینکه کی به ما پاسخ بدهند مشخص نیست.»

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید