خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱ بهمن ۱۳۸۹, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۰۱ ساعت ۱۰:۵۹:۵۷

    خانه  > کارگران  >  کارخانه‌های نساجی در پرداخت حقوق کارگران مشکل دارند

کارخانه‌های نساجی در پرداخت حقوق کارگران مشکل دارند

خبرگزاری هرانا – مشکلات اقتصادی باعث تعطیلی یا کاهش تولید در واحدهای نساجی استان یزد شده است.

علی دهقانی، دبیر اجرایی خانه کارگر یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: بیشتر واحدهای تولیدی استان یزد را کارخانه‌های نساجی تشکیل می‌دهند که بیشتر این واحد‌ها نیز یا تعطیل شده و یا به دلیل کاهش تولید در پرداخت حقوق کارگران باقیمانده خود دچار مشکل هستند.

دهقانی گفت: بیشتر کارخانه‌های نساجی علاوه بر حقوق کارکنان خود بابت حق بیمه، آب، برق، سوخت و سایر امکانات و خدمات به ارگان‌های مختلف بدهکار هستند.

وی افزود: به عنوان نمونه نساجی «آقا و ریس کار» پس از تعدیل‌های فراوان هم اکنون تعطیل شده و کارگران باقیمانده آن برای دریافت مطالبات خود و بازنشستگی در ادارات کار و تامین اجتماعی سرگردان هستند.

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد یادآور شد: زمانی در این واحد تولیدی بیش از ۲۰۰ کارگر مشغول به کار بودند که این تعداد در ‌‌نهایت به ۱۵ نفر کاهش یافته بود.

وی همچنین از کارخانه نساجی درخشان به عنوان یکی دیگر از واحدهای نساجی بحران‌زده استان یزد یاد کرد وگفت: این کارخانه از چند سال پیش بابت مزد و سایر مطالبات خود به کارگرانش بدهکار است.

وی افزود: کارگران این واحد‌ها در تمامی این سال‌ها با دریافت مبالغ جزیی، مطالبات خود را هر ماهه به‌صورت علی‌الحساب دریافت می‌کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید