خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  افزایش دوربین های مدار بسته در سالن ملاقات زندان اوین

افزایش دوربین های مدار بسته در سالن ملاقات زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مسوولان زندان اوین با افزایش تعداد دوربین‌های مدار بسته در سالن ملاقات زندان اوین رفتار خانواده‌های زندانیان سیاسی را که برای ملاقات زندانی‌هایشان به زندان می‌آیند، بیش از پیش کنترل می‌کنند.

به گزارش کلمه، به تازگی طبقه همکف ساختمان ملاقاتهای زندان اوین، سالن کوچکی که خانواده زندانیان پیش از ملاقات با زندانیشان ساعتی را در آنجا می‌گذرانند تا نوبت ملاقات فرا برسد به چند دوربین پیشرفته مداربسته مجهز شده است تا رفتار خانواده زندانیان سیاسی و ارتباطشان با دیگر خانواده‌ها کنترل شود.
این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پیش از این مسوولان زندان اوین با نصب تعداد زیادی دوربین مدار بسته در بند ۳۵۰ زندان اوین نیز رفتار زندانیان را همواره کنترل می‌کنند.

این دوربین‌ها در تمام اتاق‌ها، راهرو‌ها و سالن‌های بند ۳۵۰ نصب شده‌اند و مسوولان زندان با استفاده از این دوربین‌ها از جمع شدن زندانیان در گروه‌های چندنفره در سالن و حتی اتاق‌ها ی بند جلوگیری کرده و حتی چندبار تعدادی از زندانیان را به همین خاطر به سلول انفرادی فرستاده‌اند. به این ترتیب این زندانیان قادر نیستند در زندان نیز کنار هم بنشینند.

نصب دوربین‌های مدار بسته در سالن ملاقات زندان اوین نشان دهنده آن است که مسوولان نه تنها از کنترل ۲۴ ساعته زندانیان سیاسی دست برنداشته و زندانی دیگر را در زندان برایشان ساخته‌اند که حتی به کنترل خانواده‌های آن‌ها در سالن ملاقات زندان اوین نیز روی آورده‌اند، موضوعی که در سالهای گذشته در زندان اوین بی‌سابقه بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید