خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارکنان برق تهران مقابل ساختمان مدیریت

تجمع کارکنان برق تهران مقابل ساختمان مدیریت

خبرگزاری هرانا -به دنبال‌ کسر مبالغ اضافه کار، حق شیفت وسایر مزایای رفاهی و انگیزشی از شمول پرداخت حق بیمه، روز سه‌شنبه ۲٨ دی، کارکنان صنعت برق در مقابل ساختمان مدیریت برق منطقه‌ای تهران تجمع‌کردند.

این‌کارکنان تاکیدکردند که این اقدام برق منطقه‌ای تهران از طرفی به منزله‌گزارش خلاف واقع به سازمان تامین اجتماعی در خصوص میزان حقوق دریافتی پرسنل است و از طرف دیگر کاهش حقوق همکاران را در ایام بازنشستگی در پی دارد.

به گزارش ایلنا، یکی از تجمع‌کنندگان گفت: ما به صورت شبانه‌روز درکنار ولتاژ فشار قوی قرارداریم و این موضوع مشکلات و بیماری‌های عدیده‌ای را برای همکاران ایجادکرده است.

آن‌ها تصریح کردند: هزینه‌های ناشی از این بیماری‌ها از سویی وکاهش حقوق پرسنل در ایام بازنشستگی با توجه به نرخ تورم جفا درحق کسانی است که به مدت ٣۰ سال و در بد‌ترین شرایط جنگ تحمیلی سیستم برق کشور را به صورت پایدار نگهداری نمودند.

یکی از پرسنل که خود را عضو سندیکای کارگران صنعت آب و برق معرفی نمود، گفت: این اقدام برق منطقه‌ای برخلاف روح حاکم بر بند «ز» ماده ۱۰ قانون کارمی‌باشد.

وی ادامه داد: ٣۰ سال است که به صورت مستمر از کل دریافتی همکاران سهم ۲۷ درصد بیمه کسر می‌شود. اما اکنون که در هنگام بازنشستگی قرار دارند این اقدام برق منطقه‌ای تهران کاهش حقوق کارکنان در ایام بازنشستگی را در پی دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید