خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۴ دی ۱۳۸۹, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۲۴ ساعت ۴:۰۰:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ گفتاری از زندانی سیاسی در معرض اعدام، حسین خضری/ فایل صدای زندانی

هرانا؛ گفتاری از زندانی سیاسی در معرض اعدام، حسین خضری/ فایل صدای زندانی

خبرگزاری هرانا – سیاست مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و بالطبع تمامی توابع آن مبنی بر حفاظت از امنیت زندانیان و قربانیان نقض حقوق بشر است و بر این اساس عمدتاْ تا تحقق دلایلی چند از انتشار اسناد عینی مرتبط با زندانیان پرهیز می کند. بر این اساس لازم به ذکر است که حسین خضری زندانی سیاسی در معرض اعدام بیش از ده روز است که ناپدید شده است و از آنجایی که بیم اعدام ناگهانی او میرود، این مجموعه امید دارد با انتشار این گفتار زندانی مورد اشاره در راستای جلب حمایت و تنویر افکار عمومی اقدامی نموده باشد.

 

حسین خضری متولد ۱۳۶۱ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی ارومیه و همچنین تایید شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان اذرباییجان غربی و تایید این حکم از سوی شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور به اعدام محکوم شده است.

 

در مورد حسین خضری:

وی مورخ ۱۰ مرداد ماه سال ۸۷ در شهرستان کرمانشاه توسط نیروهای سپاه نبی اکرم آن شهرستان بازداشت و پس از ۴۹ روز تحمل شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفته و در ۲۸ شهریور همان سال به بازداشتگاه سپاه المهدی ارومیه منتقل شد و پس از ضرب و شتم و بدرفتاری های صورت گرفته در این دو بازداشتگاه متعلق به سپاه تحویل اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی شده است.

سپس در ۲۱ اردی بهشت سال گذشته در یک دادگاه ۱۰ دقیقه ای محاکمه و به اعدام محکوم شد.

خبرگزاری هرانا در آبان ماه سالجاری از قریب الوقوع بودن حکم اعدام این زندانی خبر داد و افزود: دیوان عالی کشور در نامه ای به شعبه ۹ اجرای احکام دادگاه انقلاب ارومیه خواهان اجرای حکم اعدام حسین خضری شده است.

شعبه ۹ اجرای احکام دادگاه ارومیه جهت اجرای حکم، پرونده این زندانی را به دادستان استان ارسال کرده است که در صورت موافقت دادستانی اجرای حکم اعدام حسین خضری قریب الوقوع خواهد بود.

برادر حسین خضری در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: روز گذشته (چهارشنبه،۱۵ دی ماه) مسئولان فضای ملاقات را طوری تدارک دیده بودند که گویی آخرین ملاقات ما با حسین هست. آن ها حتی گفتند که ما حسین را به مکان دیگری منتقل می کنیم و شما دیگر او را نخواهید دید.

گفتنی است چهار تن از زندانیان سیاسی از جمله حبیب الله گلپری پور دیگر زندانی محکوم به اعدام به دلیل اعتراض به انتقال ناگهانی حسین خضری به مکان نامعلوم، به سلولهای انفرادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند و از همان روز در اعتصاب غذا بسر می برند.

خانواده این زندانی روز چهارشنبه هفته جاری در نامه ی که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران قرار داده اند برای نجات جان حسین خضری از مجامع حقوق بشری استمداد طلبیدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید